У США погодили оборонний бюджет на 2023 рік у розмірі 858 млрд доларів. З них 800 млн доларів виділили на військову допомогу Україні.

Як йдеться в заяві на сайті Комітету Палати представників у справах збройних сил, обидві палати Конгресу США схвалили проект.

Варто зазначити, що оборонний бюджет США на 45 млрд більше, ніж просив президент Джо Байден. На підтримку України також виділили більше коштів, ніж пропонував глава Білого дому.

Крім того, в бюджеті також закладено понад 6 млрд доларів для стримування Росії в районі операцій Європейського командування. Також у Конгресі погодилися виділити 225 млн доларів для співпраці в галузі безпеки в країнах Балтії.

Також документ продовжує заборону на військову співпрацю з Росією на п’ять років і містить пункт про необхідність підвищити енергетичну стійкість, щоб знизити залежність від російського палива.

До слова, США не планують втручаються у процес розробки в Україні власного бойового потенціалу для завдання ударів на великій відстані.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Посадовець наголосив, що Сполучені Штати Америки вже витратили понад $19 мільярдів лише на оборонну підтримку України.

«Крім того, ми регулярно залучаємо союзників і партнерів, щоби вони також забезпечували допомогу у сфері безпеки», – зазначив Остін.

Також військовий чиновник згадав про роботу контактної групи з питань оборони України, у так званому форматі «Рамштайн», яка збирається щомісяця.

«І коли я там зустрічаюся з нашими колегами, мене надихає рівень їхньої відданості та рішучості», – резюмував Остін.