Радник ОПУ Олексій Арестович прокоментував оперативну обстановку на фронті. Експерт очікує виснаження армії РФ і тільки потім контрнаступу ЗСУ.

“Значить особливих змін немає на жодній ділянці фронту. Все ті ж спроби атакувати людськими хвилями, все та ж історія. Значить з новенького прямо зараз – вчора наші збили вертоліт Ка-52 з російським екіпажем, на двох там 6 орденів було. Блискучі результати показують прикордонники, це особлива порода. Зеленський приїхав підтримати бійців на найгарячішу ділянку фронту, на Донбас, привітав з Днем Збройних сил”, – сказав Арестович.

Російські загарбники зосереджують зусилля на Донбасі у спробах оточити Авдіївку та Бахмут. Однак Бахмут стане пасткою для військових РФ.

Арестович додав, що за минулу добу нових мобілізованих не прибуло на фронт до лав окупантів.

“Вони хочуть оточити Бахмут і Авдіївку, але нічого не вийде у них. Це пастка для них. Вони витратять останню якусь піхоту там, яку довго збирали і техніку теж. Сенс оборони – це створити умови сприятливі для наступу, тому що наступати на противника, який зберігає наступальний потенціал немає ніякого сенсу. Ми його зараз просадимо, потім всякі чудеса почекаємо”, – говорить радник глави ОП.

– Воно може призвести до більшого напруження, але нехай напружують на здоров’я. Ми ж їх теж напружуємо, і напружуємо більше. Бахмут – це пастка для них. Це для того, щоб вони витратили останню піхоту, яка в них є, або накопичену піхоту, живу силу, техніку тощо, – запевнив Арестович.

Причина того, чому російські окупаційні війська штурмують Бахмут Донецької області, проста: тільки там вони поки що можуть атакувати. Російські окупанти налагодили там логістику, вони мають підтримку і вони поки що здатні вести наступальні дії. На інших напрямах ЗС РФ що неспроможні робити подібних действий. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Я просто дивуюся, чесно кажучи, скільки вже багато публікацій присвячено вивченню того, навіщо російські війська, власне кажучи, штурмують Бахмут. Причина абсолютно проста та банальна — штурмують, бо там тільки й можуть штурмувати. На решті напрямів не можуть вести штурмові дії, тому вони там не проводяться. Ось це єдина, в принципі, сьогодні причина, яка це пояснює. Якби могли б проводити штурмові дії — вели б і в інших місцях, були б кровопролитні битви, несли б серйозні втрати”, — сказав Мусієнко.

Експерт назвав операцію із захоплення міста російськими військами абсолютно бездумною.

“На сьогодні, напевно, стратегічність населеного пункту Бахмут зводиться лише до того, які втрати ще зазнають російські війська. Адже за кілька місяців бездумної операції по штурму міста та сусідніх населених пунктів вони зазнали величезних втрат: і в техніці, і в живій силі”, — зазначив Мусієнко.

З погляду подальшого виходу та просування через Бахмут на інші населені пункти, то, за словами експерта, це теж має значення. Але це можна було робити через інші населені пункти, каже він.

“Було би бажання, було б правильне військове планування, розроблялася би правильна стратегія тощо. На сьогодні російські війська штурмують Бахмут лише тому, що вони туди більш-менш, як вони вважають, налагодили логістику. Вони там мають підтримку, тільки там ще можуть наступати. Все, що там пояснюють або намагаються знайти пояснення, що там логістичне спрямування, яке веде в різні точки подальші і таке інше. Це зрозуміло. Але насправді причина лише в тому, що це єдиний напрямок, де російська армія ще може, поки що, вести наступальні дії. Я думаю, що це насправді також є тимчасовим явищем”, — резюмував Мусієнко.