Сьогодні Конституційний суд розглянув подання від 49 депутатів “Опозиційної платформи За життя” про повернення депутатської недоторканності та вимогу не декларувати статки осіб, з якими вони мешкають, а також не проводити моніторинг способу життя нардепів.

Про це повідомляє «СтопКор» з посиланням на постійного представника ВР України в Конституційному суді Ольгу Совгирю

«Оскаржується сам факт декларування майна суб’єктами, які здійснюють функцію від імені держави або місцевого самоврядування. Суб’єкти на касаційне подання вважають, що це втручання в особисте і сімейне життя. Потім оскаржується потреба у визначенні здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування у випадку, коли є сумніви щодо тієї інформації, яка наведена в деклараціях.

Потім оскаржується такий захід відповідальності як стягнення в дохід держави необґрунтованих активів, якщо є сумніви в тому, що суб’єкт декларування набув активи в законний спосіб.

Також оскаржується те, що коли суб’єкт декларування вказує певні правочини (наприклад, про отримання медичних послуг), то це може бути підставою для розкриття медичної таємниці.

Потім оскаржується необхідність декларування майна в тому випадку, коли особа-декларант майна не пов’язана сімейними відносинами з тією особою, з якою вона постійно проживає.

І це також, в принципі, можливість застосування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення як таке. Це та ситуація, яку ми вже мали в Конституційному суді в березні 2019 року», – наголосила вона.

Совгиря також зазначила, що не підтримує Конституційне подання, оскільки фактично в ньому оскаржується законодавство, яке становить всю антикорупційну платформу в Україні.

На думку голови правління ГО «Стоп корупції» Ігоря Бондарчука, подібні подання є апріорі протиправними й суперечать нормам демократичного суспільства.

«Організація «Стоп корупції» також залучена в якості учасника усного провадження Конституційного суду України зі своєю експертною думкою. Щодо оскаржень нардепів, які мають розглядатися, то ми вважаємо, що вони апріорі є протиправні і потрібно навпаки ще більше посилювати Антикорупційне законодавство та створювати передумови для виявлення, висвітлення і зупинення зловживань, фактів корупції або надмірного збагачення», – зауважив він.

Бондарчук також додав, що організація, яку він представляє, готова до співпраці та ефективної взаємодії з антикорупційними органами.