Україна повернула собі Запорізьку АЕС

Українські сили повернули Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі під свій контроль. Гарна новина прийшла від радника голови МВС Вадима Денисенка. 

Управління АЕС все ще знаходиться в руках нашого «Енергоатому». Але периметр міста Енергодар досі контролюють російські війська.

Радіаційний фон на Запоріжжі без змін – загрози життю немає.

Раніше місто Енергодар і саму ЗАЕС захопили російські окупанти і почали гатити в напрямку енергоблоків.

Стрілянину на атомній станції обговорювали 4 березня на Раді безпеки ООН.

Щодо Чорнобильської АЕС, то тут ситуація дещо складніша.  Працівники Чорнобильської АЕС вже 10 днів працюють на контрольованій російськими військами станції

Про це мер Славутича Юрій Фомчічев повідомив під час загальнонаціонального телемарафону.

Фомчічев заявив, що працівників замінити не можуть, і вони, починаючи з 24 лютого, працюють, розділившись на дві групи і змінюючи один одного.

«Люди харчуються обмежено, у них обмежена кількість ліків і їм дуже важко. Їхні рідні і близькі тут, у Славутичі, так само переживають і не знають, що з цим робити», — розповів мер Славутича.

Південноукраїнська атомна електростанція працює у штатному режимі:

  • Зауважень до роботи обладнання і персоналу немає.
  • Радіаційний фон на промисловому майданчику – в межах норми.
  • Обстановка на території атомної станції і в місті-супутнику спокійна.

Наразі ситуація на фронті виглядає так:

За 9 днів війни українська армія знищила 39 російських літаків та 40 вертольотів. Такі дані наводить Генеральний штаб ЗСУ. Лише за 4 березня російські загарбники втратили три штурмовики Су-25: два на Чернігівщині, один під Волновахою Донецької області. 

До речі, до 24 лютого Росія зосередила на українських кордонах близько 450 літаків і понад 250 вертольотів.

Частини та підрозділи загарбників деморалізовані, солдати та офіцери окупаційної армії продовжують здаватися у полон, втікають, залишаючи на Українській землі озброєння і техніку

Активними бойовими діями завдають втрат противнику не тільки озброєні підрозділи українських захисників, але й звичайні неозброєні люди, демонструючи окупанту свою громадянську позицію, завдаючи йому психологічної поразки

Збройні Сили України продовжують тримати визначені рубежі на всіх напрямках, а на окремих напрямках контратакують та змушують противника відступати з втратами, порушують тилові комунікації та завдають нищівних ударів

Також у ЗСУ зазначили, що, на жаль, про всі успіхи поки що не можуть розповісти, щоб не зірвати задумане. Але повірте, у свій час все стане відомо.

Все буде Україна!