Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив про те, що пошуки його першого зама все ще тривають, а також зауважив, що у відборі кандидатів буде приймати безпосередню участь.

 

Про це він розповів коментарі Суспільному.

На думку Леоніда Кравчука, посаду його першого заступника в делегації ТКГ ввели для того, щоб посилити комунікації з жителями окупованих територій Донецької й Луганської областей. На думку Кравчука, її й має обійняти людина з Донбасу.

“Хотілося б дійову, спокійну й виважену людину. Щоб вона не думала, що одна людина може зробити все, переінакшити те, що вже зроблено чи закони України. Щоб вона керувалась можливостями, а не бажаннями. І яка знає Донбас. Це найголовніше. Знає ситуацію там і може відповідно діяти та допомагати”, – пояснив Кравчук.

За його словами, також претендент на посаду заступника голови ТКГ перед призначенням має представити план своєї діяльності.

“Людина повинна надати відповідний план покрокової роботи. Тоді можна буде говорити про призначення її на посаду. Тому що йдеться про конкретну посаду з конкретними обов’язками. Але зараз, щоб оце питання було “гарячим”, щоб негайно потрібно було приймати кадрове рішення, я не бачу”, – сказав він.

Кравчук пояснив, що нині є люди, які пропонують йому свою допомогу, однак не висловлюють бажання бути в делегації.

“Є люди, які телефонують мені, думаю, що і не тільки мені. Люди, які працювали на Донбасі, які знають специфіку, кажуть про можливості використання їхнього досвіду. Поки що вони не кажуть про те, що хотіли б стати членом делегації, але вони говорять про свої можливості. Поки що це така широка платформа пошуків”, – зазначив він.

Кравчук додав, що братиме безпосередню участь у процесі призначення свого заступника.

Раніше Леонід Кравчук заявив про плани зібрати раду представників Донбасу, які жили в регіоні і добре його знають. Вони повинні будуть напрацьовувати пропозиції для ТКГ.

“Є люди, які не народилися на Донбасі, але все життя там працювали. Вони займали там дуже важливі позиції організаційні, політичні, господарські. Тобто їх там добре знають, а вони добре знають Донбас. Я ще раз хочу сказати, ми думаємо над тим, як створити раду людей. Не одного взяти члена делегації України в ТКГ, а зібрати раду людей, які будуть допомагати збирати можливості, думки, пропозиції “, – сказав Крачук.

Нагадаємо, що 87-річний Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації в ТКГ щодо Донбасу 18 серпня. При цьому його внучка Маша Фокіна заявила, що він отримав посаду після того, як вона познайомила його з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Менш ніж за два тижні він виступив за загальну амністію і особливий статус всього Донбасу.

Крім того, Фокін назвав контрольованих Кремлем бойовиків «повстанцями» і запропонував сформувати «міжнародне тимчасовий уряд» для проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу.