В район Маріуполя прибули нові підрозділи окупантів на зміну тих, кого перекинули в бік Вугледара.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. 

“На узбережжя Азову та села на північ від Маріуполя прибули чергові підрозділи на зміну тих, кого було перекинуто в бік Вугледара. При цьому загальна чисельність військової присутності зберігається на рівні 25-30 тис. окупантів разом з гарнізоном Маріуполя. Окупанти поновили тренування на полігонах в Мангушському районі з використанням артилерії і танків”, – зазначив Андрющенко.

За його інформацією, спостерігається посилення взаємних переміщень ворога у межах : Тельманівський район – Волноваха /Вугледар.

При цьому, за його інформацією, великого переміщення військової техніки останнім часом не спостерігається. Всі переміщення обмежуються локальними або паливозаправниками в бік Бердянська.

“Загалом ситуація очікування. Судячу з динамики, окупанти в стані очікування”, – підсумував Андрющенко.

Жителі Маріуполя продовжують виїжджати з міста, стверджує Андрющенко. Роблять це єдиним доступним шляхом – через територію Росії до країн ЄС і звідти повертаються в Україну.

«Приблизно з усіх, хто виїжджає, 50-60% повертаються в Україну, а ті, хто залишається – 40% приблизно, це люди, які залишаються на території країн ЄС. Поки такий рух ми спостерігаємо», – поділився радник мера.

Керівник «Маріупольського телебачення» Микола Осиченко розповів виданню Радіо Свобода, що російські військові й ті, хто приїхав з Росії працювати у Маріуполь, почуваються впевнено у цьому місті. Він стверджує, що мирне населення в місті почувається в окупації.

 «Мирні почуваються людьми другого, третього ґатунку, тому що саме окупанти, саме ті гастарбайтери, яких там близько 45 тисяч, вони там почуваються надлюдьми. Тобто вони для себе вже вигадали, що це їхнє місто, що вони там будуть жити, і що маріупольці, які там є, а там їх більш ніж 120 тисяч – наших мирних мешканців, для них всі ці люди – українці, тобто недолюди. Ми для них та нація, якої існувати не повинно, і вони все для цього роблять», – каже Осиченко.

Чим довше триватиме окупація Маріуполя, тим складніше буде «повертати» людей, вважає медійник. За його словами, в місті діє заборона на все українське, у маріупольців виникають проблеми, якщо окупанти в їхніх телефонах побачать підписки на українські телеграм-канали.

Росіяни продовжують грабувати тимчасово окупований Маріуполь – завод “Азовсталь” передали під контроль так званої “Корпорації розвитку Донбасу”, яка може належати пітерській компанії, а також аудиторській фірмі, що входить до складу американської корпорації.

Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, саме через вищезгадану структуру відбувається масштабне пограбування міста.

“Зрозуміло, чим саме розраховуються з представниками влади Пітера, які серед перших приїхали до Маріуполя, щоб “допомагати” і “відновлювати”. Губернатор Ленінградської області Бєлов постійно їздить до нашого міста”, – заявив він в ефірі “Апостроф TV”.

Андрющенко підкреслив, що в рамках розслідування з’ясувалося, що всі нитки ведуть до пітерської компанії та фірм-одноденків навколо неї та до однієї аудиторської фірми, яка входить до складу американської корпорації.

“Думаю, що сьогодні-завтра ми опублікуємо про те, що нам стало відомо, щоб звернути увагу західних партнерів. Якщо гроші, отримані на пограбуванні наших територій, якимось чином легалізуватимуться через США чи країни ЄС, то це взагалі ненормальна ситуація. Виходить, що “Азовсталь” віддали пітерцям, а Комбінат.