Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк не йтиме у президенти. Натомість партія буде боротися за перемогу на виборах до Верховної Ради і формування нового уряду. Про це він заявив на з'їзді "Народного фронту" у суботу.

"Я довго думав про це. Це не просте рішення і це рішення не можна приймати з точки зору емоції чи політичної кон'юнктури. Сьогодні немає достатньої висоти, що виграти вибори президента у 2019 році.

І буде безвідповідально, щоб у таких умовах привнести розпорошеність для проукраїнської, національної частини людей, які хочуть змін в країні", – сказав він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Дивіться, яка ми демократична країна. До президентських виборів залишилося всього 2 місяця. А сьогодні ніхто не може сказати, хто буде в Україні президентом. На відміну від Росії, або Північної Кореї", – заявив перед цим Яценюк.

Екс- прем'єр назвав основне завдання президента – "вигнати російського окупанта з української землі".

"Повернути Донецьк, Луганськ і Крим. Україна повинна вступити до НАТО. Іншого сценарію ніж альянс, не існує. Україна повинна стати членом ЄС", – сказав він.

"Ніколи не здавайся, коли за тобою правда. А за нами правда. Я підкреслюю, нашими зусиллями починаючи з лютого 2014 року почала формуватися нова українська армія, Національна гвардія, Національна поліція.

Це зробили ми. Нашими зусиллями був сформований антипутінський фронт. Я зустрічався з президентом США, з усіма президентами і прем'єрами країн-членів Європейського Союзу. Нас підтримав навіть Папа Римський. Ми ввели санкції проти Росії.

Мій уряд в березні 2016 року оголосив про завершення виконання всіх критеріїв для отримання безвізового режиму. Це була наша справа. Ми це робили разом – персонально з Петром Порошенком і "Блоком Петра Порошенка". Так, у нас не прості стосунки всередині. Але у політичній боротьбі за владу, в якій я не хотів брати участі, ми виграли боротьбу за країну. І це наше велике досягнення, – зауважив екс-прем'єр.

Зауважимо, що до цього передбачалося прийняття Яценюком рішення про участь у майбутніх виборах, у тому числі і в парламентських. 

Очікувалося, що саме на цьому з’їзді лідери “Народного фронту” Арсен Аваков і Арсеній Яценюк заявлять про підтримку кандидатури Юлії Тимошенко на виборах Президента України та про спільний похід «Народного фронту» та «Батьківщини» на парламентських виборах восени 2019 року.