Андрій Коболєв отримує в «Нафтогазі» зарплату 2, 1 млн. гривень на місяць, а у держкомпанії 5-ий рік мільярдні збитки – чому владу це не хвилює?

У цьому вирішив розібратися тг-канал “Купи слона”, проаналізувавши статтю економіста Олександра Охріменка.

Незважаючи на вимоги Умов контракту, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 13.04.2016 р № 681 та постановою уряду від 26.04.2017р №351 щодо підвищення прибутковості Компанії за підсумками 9 місяців 2020 НАК “Нафтогаз України” отримала консолідований збиток у розмірі понад 17 млрд грн, що є прямим порушенням з боку голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва в частині забезпечення ефективної і раціональної господарської та фінансової діяльності Компанії на довгострокову перспективу.

При цьому покриттям таких збитків, відповідно до поданого компанією фінансового плану на 2020 рік, повинна бути компенсація з державного бюджету для НАК “Нафтогаз України” в сумі близько 33 млрд грн, що також не має нічого спільного з ефективною діяльністю.

Фахівці та експерти відзначають, що подібний стан справ триває з 2017 року і наводять конкретні аналітичні викладки і таблиці, які наочно підтверджують їх висновки.

“Які були підстави для пролонгації контракту з Андрієм Коболєвим ще на 5 років після багаторічного невиконання вимог контракту?

Тільки ледачий не побачить, що робота керівника НАК “Нафтогаз України” і інших топ-менеджерів компанії, зосереджена виключно на власне збагачення, не має ніякого відношення до виконання чи невиконання ключових показників ефективності (KPI)”, – зазначає Охріменкоу статті для видання “Діло”.

“Але з тих чи інших причин, в Україні керівники НАК” Нафтогаз України “на чолі з Коболєвим віднесені до касти недоторканних. Вважаємо, що дана ситуація є несправедливою і неприпустимою”, – йдеться в повідомленні каналу.