Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що він вийшов з боротьби за посаду наступного генерального секретаря НАТО.

Про це повідомляє Sky News.

Зокрема, телеканал наводить слова Воллеса з інтерв’ю журналу The Economist, в якому він прокоментував можливість очолити НАТО.

“Цього не станеться. Можливо, вони хочуть прем’єр-міністра”, – сказав він.

Також за даними телеканалу, британський міністр оборони зрозумів, що його надії очолити НАТО були розбиті минулого тижня, коли його кандидатуру не підтримав президент США Джо Байден.

“Байден просто не захотів підтримати Велику Британію”, – розповіло джерело в оборонному відомстві.

Як розповіли дипломатичні джерела телеканалу, в НАТО сподівалися знайти кандидата, який був главою держави або уряду. Також бажано, щоб це була жінка, оскільки жодного разу жінка не очолювала Альянс.

Деякі джерела стверджували, що через Brexit частина європейських країн віддадуть перевагу кандидату з ЄС, а не з Великої Британії.

Звертаємо увагу на те, що ЗМІ раніше повідомляли, союзники у Північноатлантичному альянсі схиляються більше до того, аби продовжити термін повноважень чинного генсека Єнса Столтенберга через труднощі з обранням наступника. Повноваження Столтенберга можуть продовжити ще на рік.

Водночас сам Столтенберг заявляв, що не має “інших планів, окрім як завершити свою роботу на посаді генерального секретаря”.

“Я абсолютно впевнений, що цей великий альянс зможе знайти чудового наступника. Зараз я зосереджений на тому, щоб очолювати Альянс до завершення моєї каденції цієї осені. Ми перебуваємо в розпалі війни в Європі. І я зосереджений на цьому. І я впевнений, що…члени Альянсу знайдуть мені наступника”, – зазначив він.