Як заявив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан, на Луганському напрямку погода завадила російським військам реалізувати всі плани під час так званої зимової “наступальної кампанії”. Тож тепер окупанти марно намагаються надолужити згаяне.

Він додав, що до саміту у Вільнюсі окупанти спробують досягти хоча б якихось результатів на Донецькому й Луганському напрямках.

Росіяни активізувалися під час так званої зимової “наступальної кампанії” на Донецькому напрямку від Вугледару до Білогорівки й на Луганському – від Куп’янська до Кремінної.

Військове керівництво Росії поставило перед окупантами три стратегічні завдання:

  • вийти на Лиман й видавити ЗСУ;
  • оточити Сили оборони;
  • відтягнути частину стратегічних резервів України.

Наразі росіяни продовжують невиконане взимку завдання. Так, як у ворога залишилась невикористана техніка, яку він не зміг вивести на поле бою.

Морозів не було, йшли дощі, а м’ясні штурми ні до чого не привели, просто втрата людей,
– зазначив Світан 24 каналу

Тепер на цій техніці російські солдати намагаються провести наступальні операції від Куп’янська до Кремінної вдовж всієї лінії фронту.

Обстріли йдуть доволі інтенсивні, збільшилась кількість літаків,
– сказав полковник ЗСУ в запасі.

ЗСУ на контратаках намагаються втримати наступ ворога. На деяких позиціях наші бійці проводять успішні контратаки із заходом на позиції росіян.

“Небезпечна ситуація. Росіяни зараз перекидають стратегічні резерви й намагатимуться наступати на цій ділянці”, – підсумував військовий експерт.

Сили оборони України наступають на Мелітопольському, Бердянському та Лиманському напрямках Запорізької і Донецької областей. Окупаційні війська агресора Росії у відповідь атакують на декількох напрямках. Особливо важкі бої йдуть в районі Діброви та Григорівки на Донеччині. Про це заявив представник Генерального штабу Андрій Ковальов.

На пресконференції в Military Media Center він розповів про те, що ЗСУ проводять наступальні операції на Мелітопольському, Бердянському та Лиманському напрямках.

У свою чергу, російські окупанти атакують на декількох напрямках. Особливо важкі бойові дії йдуть в районі діброви і Григорівки Донецької області. ЗСУ стримують ворожі наступальні дії.

За словами представника Генштабу, на напрямку Рівнопіль-Старомайорське українські військові добилися часткового успіху і закріплюються на рубежах.

“(ЗСУ, – ред.) завдають вогняного ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби”, – зазначив Ковальов.

На Лиманському напрямку армія України провела наступальні дії в напрямку Білогорівки та Діброви. Там також вдалося досягти часткових успіхів і закріпитися на рубежах.

Стримується наступ російських ворожих сил на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Маріїнському напрямках.

“Особливо важкі бої тривають на Лиманському напрямку в районах на північний захід від Діброви, біля Серебрянського лісництва і на північ від Григорівки Донецької області”, – підкреслив Андрій Ковальов.

Головним пріоритетом Збройних сил України є “артилерійське знекровлення” російських військ і максимальне знищення артилерійських та інших систем вогневого ураження та їх розрахунків.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що українські військові поступово просуваються вперед до цілей, які були визначені командуванням, намагаюсь максимально зберегти життя військовим і цивільним. “М’ясні штурми” – це російська прерогатива пригожинсько-герасимовського стилю ведення війни”, – наголосив Данілов. 

Він зазначив, що наразі Сили оборони ведуть наступальні дій, але на деяких ділянках фронту ЗСУ перебувають в обороні.

“Російські окупаційні війська активно протидіють наступу СОУ шляхом максимальної активізації бойових дій на сході в Донецькому операційному районі (в районі Мар’янки та Авдіївки), підтягуючи резерви, в першу чергу, з повітряно-десантних військ. Мета – повне захоплення Донецької та Луганської областей і відтягування сил і засобів СОУ від інших напрямків”, – зауважив Данілов.