Значна кількість іноземних громадян не залишається осторонь, допомагаючи Україні у війні, приїжджають до України з різноманітними цілями – від реалізації волонтерських чи гуманітарних програм, до побудови бізнесу та навіть стають на бік України, аби нищити російських окупантів. Стало відомо, що під час боїв за місто-фортецю Бахмут загинув американський доброволець Купер “Харріс” Ендрюс.

Про це повідомив журналіст Джейк Ханрахан у Twitter

Повідомляється, що 26-річний Купер “Харріс” Ендрюс був колишнім морським піхотинцем.

“Він був частиною Іноземного легіону, а згодом – Комітету опору. Він потрапив у засідку російських військ, захищаючи евакуйованих” – написав Ханрахан.

Додав, що він і спільнота (Popular Front, яку підтримував Ендрюс – ред.) не знали, що Купер був під Бахмутом. Тому були шоковані звісткою про його загибель.

Минулого тижня стало відомо про ще двої загиблих американців, які воювали на боці України.

Державний департамент США в середу підтвердив загибель ще двох американських громадян, які пішли добровольцями воювати на боці України.

Про це повідомляє ABC News.

22-річний Едвард Вілтон зі штату Флорида загинув 7 квітня в бою в Бахмуті. Чоловік служив в армії США і повідомив сім’ю про плани воювати в Україні у квітні 2022, коли вже був на літаку до Польщі.

«Він більше дбав про свободу для всіх, ніж про власну безпеку. Едвард був справжнім героєм, і його буде не вистачати до тих пір, поки ми не побачимо його знову», – розповів зведений брат Вілтона.

Іншим загиблим американцем є Грейді Курпасі, якого востаннє бачили ще у квітні 2022 року. У червні його вважали зниклим безвісти.

У Державному департаменті США підтвердили загибель обох американців і наголосили, що перебувають на зв’язку з їхніми рідними й надають їм усю необхідну консульську допомогу, «зокрема шляхом надання інформації про розпорядження останками і майном і видачі консульського повідомлення про смерть».