У суботу, 29 квітня, в окупованому українському Севастополі сталася пожежа через потрапляння безпілотника до резервуару з паливом. Після цієї події російські офіцери намагаються масово втекти із Криму. 

Що відбувається на окупованому півострові? Про це одному із відомих видань розповів український військовий експерт Олександр Коваленко. 

— Насамперед зазначу, що українська сторона офіційно не визнала, що у Севастополі були наші безпілотники. З іншого боку, так, справді там стався інцидент на нафтобазі. Вогнем було знищено досить пристойну кількість паливно-мастильних матеріалів, – сказав він. 

Тут важливо розуміти, чому пішла така реакція, зокрема російських військовослужбовців. Справа в тому, що військові чудово розуміють, що якщо горить нафтобаза і втрачається велика кількість паливно-мастильних матеріалів, той чи інший плацдарм недоотримає ці паливно-мастильні матеріали. Отже, знижується можливість проведення або наступальних, або оборонних операцій. 

Це все зводиться до того, що подібний інцидент може вплинути на оборонну здатність усієї угруповання російських окупаційних військ на півдні. Поки що не критично, але в перспективі вони будуть обмежені у своєму функціоналі. 

Щоб не потрапити, м’яко кажучи, під чергову роздачу чи не опинитися в епіцентрі дуже цікавих подій, багато хто намагається убезпечити себе та своїх близьких, залишивши якнайшвидше Крим. 

При цьому, як стверджує Коваленко, відбувся один інцидент на одній нафтобазі. Можливо, подібне трапиться і на інших об’єктах. У них там постійно щось відбувається. 

Крім того, на сьогоднішній день Кримський міст є єдиним об’єктом, який забезпечує більш-менш, незважаючи на пошкодження, стерпну логістику між окупованим Кримом і материковою частиною РФ. А якщо він перестане взагалі функціонувати? 

Росіяни намагаються скористатися цим вікном можливостей, щоби досить комфортно покинути Крим. Той, хто, скажімо так, далекоглядний, намагається це зробити, доки є така можливість. 

Окрім цього можна сказати, що удари армія України завдає не лише по окупованому півострову, а й по іміджу Путіна. 

“Тут навіть не так йдеться про удари по Криму. Важливим є сам факт того, що повітряний простір півострова вважався максимально безпечним для російських окупантів. З ешелонованою ППО, ешелонованою береговою протикорабельною обороною та іншими засобами. Вони справді створили із тимчасово окупованого Криму досить серйозний, неприступний бастіон. Але в цьому бастіоні, що протягом 2022-го року, що 2023-го, постійно щось вибухає, лунають «бавовни», задимлення тощо”, – підкреслив Коваленко.

Це говорить про те, що незважаючи на те, що всі ці роки вони намагалися створити ось такий непотоплюваний «авіаносець» у Чорному морі, це не вийшло. Вони не можуть захистити цей свій «авіаносець» ні з повітря, ні з морських рубежів. 

Поступово виникає питання, а чи зможуть вони його захистити із суші? Це все комплексний удар і по репутації самого військового злочинця, розшукуваного Міжнародним кримінальним судом, Володимира Путіна. 

Водночас представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк також прокментувала останні дії загарбників на півострові після потужних вибухів. Російські окупанти, які тимчасово незаконно перебувають у Криму, вже зрозуміли, що півострів не є таким безпечним місцем, як вони думали.  

“Ще раз говорить про те, що росіяни у відчаї і навіть попри несприятливі погодні умови, намагалися застосувати ракетний удар. Вони все одно тяжіють до певних дат. У своїх пабліках вони зазначали, що хотіли призначити нам такий День праці”, – зазначила вона.  

Гуменюк також підкреслила, що у Чорному морі російські кораблі замість Севастополя “тікають” аж до Новоросійська РФ. Тому що окупанти намагаються розсередити корабельне угруповання у морі для того, щоб під час маневрів вони були менш вразливими.