Військова ініціатива на фронті перейшла на сторону України.

Про це заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов.

«По всій лінії, що б там не говорили зараз, що росіяни спробували в районі Куп’янська щось зробити, – це була відчайдушна спроба якось відтягнути наші сили з інших напрямків. Але в цілому, вся ініціатива зараз на нашій стороні. Це важливо для наших партнерів, особливо по лінії військових. Вони розуміють усі виклики, пов’язані зі змінами та іншими питаннями, є постійний обмін інформацією з партнерами, консультації на цю тему. Важливо, що ми кожен день просуваємось. Десь на 100 метрів, десь – на кілометр. Кожен день ми вигризаємо нашу територію, ми вигризаємо першу і другу лінії оборони там, де росія змогла щось побудувати», – розповів він.

Заступник міністра оборони також додав, що всі розуміють, що Україна ще не використала свій повний ресурс. Тому ні в кого немає сумнівів про продовження допомоги та про те, що рано чи пізно ми досягнемо успіху.

«Зрозуміло, що людям, які сидять в теплих приміщеннях, дивляться Інтернет і телебачення, хотілося б, щоб все відбувалося швидше, але реальність така, що  треба враховувати те, що відбувається on the ground», – підкреслив Гаврилов.

Варто зазначити, що силам оборони української армії вдалося локалізувати так званий великий наступ російської армії на лінії Куп’янськ-Лиман.

При цьому напрям залишається лідером по артилерійських ударах, ворог намагається максимально вразити позиції української армії артилерійським та авіаційним вогнем, а після цього штурмувати їх. Проте, вже четверту добу ЗСУ тримає цю ділянку фронту у стабільному стані.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, у цьому Куп’янському напрямі там особливість місцевості така, що окупанти не можуть розвернутися, і все кинути в бій миттєво неможливо.

“Вони спробували невеликими силами, я думаю, що там ще не всі як би відіграли російські війська, вони спробували невеликими силами вклинитися в нашу оборону. У першу добу вони там мали частковий успіх, я думаю в основному через раптовий фактор. Але ми дуже швидко відбили всі атаки, зупинили просування, і на сьогоднішній день, чим би вони не атакували, якими б силами вони не вступали в бій на наші позиції, це не дає взагалі жодного результату. Ось це називається “локалізували”, тобто ми обрізали їм можливості подальшого просування”, – каже Жданов.

Таким чином, за його словами, вже четверту добу, як фронт стабільний, тобто ми відбиваємо всі спроби атак.

“Тому, на жаль, вони активізували авіацію, дуже багато там працює дронів. І там природно артилерія, яку вони нагромадили, боєприпасів підвезли, там достатньо. Вони наносять, намагаються виносити наші позиції за рахунок знову ж таки дистанційних методів впливу. Там дуже важка обстановка, але поки що фронт ось уже четверту добу тримається”, – каже експерт.

Крім того, збройні сили України успішно локалізували російський наступ на Лимано-Куп’янському напрямку, де Збройні сили Російської Федерації зібрали приблизно 130 тис. особового складу і приблизно 2 тис. важкої військової техніки.

Про це розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

“Зараз російські війська загрузли в нашій обороні й далі просуватися у них, за оцінками нашого Генерального штабу, навряд чи вийде. Все-таки я схиляюся до того, що це спроба відтягнути наші війська з наступу на Півдні, зробити якийсь удар для того, щоб прорвати нашу оборону, вийти в тил. Вони з початку року намагалися проводити свої якісь наступальні дії, залучити більшу кількість артилерії, сил і засобів. І в них це не дуже виходило. З чого раптом має вийти зараз?”, — сказав він.

Експерт пояснив, що таке скупчення сил і засобів противника на Лимано-Куп’янському напрямку свідчить про те, що ЗС РФ намагаються розосередити сили ЗСУ на Південному напрямку і таким чином запобігти контрнаступу.

“Є таке поняття, як активна оборона. Ось активна оборона передбачає в іншому місці починати проводити контр-наступальні дії для того, щоб розосередити сили ворога і, можливо, змусити його перемістити частину військ, яка наступає, на ту ділянку, де він наступає”, — пояснив він.