Окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Запорізької області підготували плани на евакуацію. 

Про це повідомляє Центр національного спротиву з посиланням на дані підпілля. 
 
Так за наявною інформацією в тимчасово окупованих районах регіону окупаційні адміністрації підготували плани на евакуацію працівників та їх сімей.  

Крім того, серед окупантів поширено вказівки щодо знищення документів та техніки. 

Зазначимо, що раніше мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров розповів, що російські загарбники готуються до масової евакуації. 

“Ми наразі не можемо говорити, що розпочалася масова евакуація із Запорізької області, але те, що тенденція до початку евакуації є, то це факт”, – зазначив Федоров. 

Очільник Мелітополя зазначив, що в Енергодарі російські агресори ходять по домівках та вимагають “здати анкети дітей”, яких вони зібрались евакуювати в період з 5 по 7 травня. 

У Токмаку та Молочанську загарбники через гучномовці закликають місцеве населення їхати до Криму або до Мелітополя. Також росіяни почали вивозити обладнання з приміщень деяких банків і офісів. 

“Це роблять повсюдно, і в окупованому Мелітополі, і в Енергодарі та інших містах… Масово знімають кондиціонери з усіх приміщень. Навіщо? Не зрозуміло”, – зазначив він. 

Проте будь-яка подібна “підготовка” окупантам не допоможе уникнути чергового “Жесту доброї волі”, адже ЗСУ обов’язково деокупують усі законні українські землі.