Українські військові продовжують героїчно обороняти Бахмут від російських окупантів. Ворог намагається наступати з декількох боків та оточити місто. 
 
Про це в етері телемарафону розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр. 
 
Маляр розповіла, що окупанти намагаються просуватися біля Бахмута. Мета загарбників – оточити місто з декількох боків та захопити його. Водночас завдяки героїзму та мужності воїнів ЗСУ є позитивна динаміка для України. 

Заступниця міністра оборони зауважила, що на Півночі Бахмута сталося дещо хороше. Розкривати деталі наразі не можна. Водночас українські військові роблять усе, аби окупантам не вдалося реалізувати свої плани. 

Маляр наголосила, що бої за місто – це процес. 

Ситуація у Бахмуті була пріоритетом під час засідання Ставки 14 березня. Володимир Зеленський оголосив, що напрям треба посилювати, а загарбників – максимально знищувати. 

Маляр розповіла, що сенс оборони Бахмута – величезний. Саме там зменшуються наступальні можливості Росії. Щодня воїни ЗСУ ліквідовують чимало живої сили та техніки ворога. Дуже важливо – довіряти рішенням українських військових. 

Водночас, як розповів 24 каналу полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан, окупанти просуваються по Півночі та Півдню Бахмута, проте на невелику відстань – 100 – 200 метрів.  

Він наголосив, що українські частини також підтягнуті до міста і нещодавно добре відпрацювали наші танкісти по Півдню Бахмута. 

Вийшли декілька наших батальйонів та організували танкову “карусель”. Російським військам, що просувались по Півдню міста та намагались перерізати нашу дорогу до Костянтинівки, було “весело”, 
– підкреслив Світан. 

Полковник ЗСУ розповів, що на Півночі окупанти просунулись на “Завод кольорових металів”. 

“Зараз наші частини їх там ганяють і “виколупують” їх зі 100-метрової глибини. Потягнуло росіян до центру Землі”, – зауважив він. 

Він повідомив, що також окупанти намагаються просунутись в районі Бахмута у бік Слов’янська. 

Але вони бояться рухатись далі, бо дуже відірвалися, і тепер ці частини можуть відсікти наші захисники і взяти в оперативне оточення, 
– пояснив військовий експерт. 

Роман Світан наголосив, що в Бахмуті важко, але наші воїни стоять і тримають місто. 

Додамо, що раніше Головнокомандувач Збройних сил України Залужний підкреслив важливість оборони Бахмута для стримування російських окупантів. 

Оборона міста Бахмут є основною на всьому фронті та має надважливе значення. 

“Шаную міцність, хоробрість та незламність наших воїнів у Бахмуті. Оборонна операція на цьому напрямку має надважливе стратегічне значення для стримування ворога”, – зазначив Залужний. 

Він підкреслив, що оборона Бахмута має основне значення для стійкості всього фронту. 

“Дякую кожному захиснику і захисниці, хто дає гідну відсіч окупантам і наближає перемогу України”, – зазначає головнокомандувач. 

Водночас , втрата Бахмута не становить для України великого оперативного чи стратегічного занепокоєння. 

В той же час, російські війська, що воюють у Бахмуті, зараз складаються з елітних елементів ПВК “Вагнер” та російських повітряно-десантних підрозділів, а також з військ нижчої кваліфікації. За даними української розвідки, російські сили під Бахмутом нещодавно змінили тактику і залучили до бойових дій висококваліфікованих спецпризначенців та елементи звичайних військ. Проте це не допомагає ворожому угрупованню досягти бажаного результату. Більше того, армія РФ зазнає масштабних втрат на Бахмутському напрямку, що в свою чергу неабияк виснажує ворога і в майбутньому може посприяти тому, що під час контрнаступу ЗСУ окупанти зазнають тотальної поразки.