Роль руху опору в тимчасово окупованому Криму величезна. На півострові зростають проукраїнські настрої. Про це в етері одного з телеканалів повідомив представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов.

“Велика кількість інформації та іншої допомоги, яку отримують українські Сили оборони, зокрема й розвідувальні органи, розвідка, щодо ситуації в Криму, безумовно, це інформація від місцевих жителів, які буквально масово і на кожному кроці інформують про дії окупантів, про те, що відбувається там, і допомагають українським Силам оборони. І це тільки стосується інформації, але це також і різноманітні дії інформаційного спротиву та дії, які мають спеціальний характер. Тому так, Крим готується, і українці, кримчани, кримські татари готуються до визволення і повернення Криму в українську рідну гавань”, — сказав він.

За словами представника пресслужби ГУР МОУ, люди в окупації продовжують боротися і чекають на ЗСУ.

“Ба більше, це факт — ми констатуємо збільшення проукраїнських настроїв і розуміння того, що повернення півострова неминуче. Ворог не може цього приховати, оскільки є панічна підготовка — всі ці траншеї, бетонні споруди різні. Таким чином вони самі місцевому населенню показують, до чого готуватися. Тому місцеве населення із нетерпінням чекає на українські Сили оборони, які звільнять наш Крим”, — заявив Юсов.

Також він підтвердив інформацію, що російські генерали та офіцери, співробітники ФСБ вивозять свої сім’ї з Криму.

“І сім’ї високопоставлених офіцерів, а також представники окупаційної “адміністрації” продають нерухомість за великими знижками, так, все це є, ми це фіксуємо”, — підсумував Андрій Юсов. 

Таким чином, російські загарбники продовжать намагатися зміцнюватися в тимчасово окупованому Криму. У деяких районах ведуть демонстративну підготовку до оборони. Про це сьогодн розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Деякі роботи окупанти проводять демонстративно, а деякі — у прихованій формі. Демонструють підготовку до захисту Криму, як кажуть представники окупаційної “адміністрації”, як правило, такі роботи демонструють на території північного Криму, де риють окопи, влаштовують бліндажі, встановлюють спеціальні бетонні вироби, які мають перешкоджати наступу Збройних сил України”, — сказав він.

За інформацією Чубарова, дуже велика увага приділяється укріпленням на заході Криму — поблизу Саки, Донузлав, Євпаторія.

“І в цій частині Криму також обладнано одразу ж після окупації сучасні ракетно-зенітні комплекси, звідки й обстрілюється материкова частина території України. Ці райони є дуже важливими з точки зору російської “адміністрації” і, зрозуміло, для нас, для ЗСУ, вони також становлять дуже великий інтерес”, — зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Щодо дій російських окупантів під Мелітополем Запорізької області, то, як вважає Чубаров, це абсолютно очікувано.

“Оскільки, якщо перерізати цю дорогу суходолом із Криму через Маріуполь у Ростовську область, практично відкривається пряма дорога до звільнення Криму. І у Другій світовій війні Мелітопольський плацдарм був предтечею визволення Криму, і сьогодні це точно так само повторюватиметься”, — каже він.

На думку глави Меджлісу кримськотатарського народу, що успішнішим буде просування підрозділів ЗСУ в напрямку Криму, то меншою буде ймовірність кривавих боїв на території самого півострова.