Поки Росія продовжує війну проти України, то не має морального права засідати в G20.

Про це заявив представник Міністерства закордонних справ Великої Британії, пише Reuters.

“Росія не має морального права засідати в G20, поки триває її агресія в Україні”, — заявив представник.

“Ми вітаємо зусилля Індонезії щодо забезпечення розгляду наслідків війни з Росією на зустрічах G20, а також ознаки того, що Україну може представляти президент Зеленський на саміті лідерів G20”, – додали в міністерстві.

Додамо, що президент України Володимир Зеленський має взяти участь у саміті G20 на Балі, якщо туди приїде російський диктатор Володимир Путін.

Про це йдеться у заяві Ради національної безпеки США, пише Bloomberg.

“Як публічно заявив сам президент Байден, він не думає, що президент Путін має бути присутнім на G20, оскільки той веде війну проти України”, – йдеться у заяві.

Однак якщо Путін справді прибуде на саміт, США вважають, що Зеленський теж має взяти участь.

Видання зазначає, що наполеглива вимога Ради нацбезпеки про те, щоб Зеленський брав участь у саміті, залишає відкритою можливість того, що він міг би приєднатися віртуально, а не бути особисто. Саме так було у липні, коли міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дистанційно виступив на зустрічі міністрів закордонних справ G20.

Байден ще не заявив, чи поїде він на Балі для участі у саміті, хоча офіційні особи США брали участь у зустрічах перед самітом лідерів

У березні Байден заявив, що, на його думку, Росію слід виключити із G20 через війну проти України, але визнав, що інші члени групи, включаючи Індонезію, можуть не погодитись.

Нагадаємо, що Путін планує відвідати саміт “Групи двадцяти” на Балі у листопаді.

Про це заявив президент Індонезії Джоко Відодо в інтерв’ю Bloomberg News.

“Сі Цзіньпін приїде. Президент Путін також сказав мені, що він приїде”, – зазначив президент Індонезії.

Це вперше лідер Індонезії, яка приймає зустріч G20, підтвердив, що обидва лідери держав планують з’явитися на листопадовому саміті.

Речник Кремля відмовився від коментарів агентству, але інший чиновник, знайомий із ситуацією, підтвердив, що Путін має плани відвідати зібрання особисто.

Будучи головою G20 цього року, Індонезія зіткнулася з тиском з боку західних країн, щоб відкликати запрошення Путіну на зустріч через його вторгнення в Україну.

Індонезія також запросила й українського президента Володимира Зеленського взяти участь у саміті на Балі.

Джоко Відодо хоче позиціонувати себе як посередника між Україною та Росією, в останні місяці він зустрівся з українським і російським президентами, щоб закликати припинити війну та послабити глобальну продовольчу кризу.

Президент Зеленський заявляв, що участь України на осінньому саміті G20 буде залежати, чи буде ситуація в країні безпечною, а також від того, яким буде склад учасників саміту.