У Європейській комісії пропонують заборонити продовження довгострокових контрактів з Росією на постачання природного газу до Євросоюзу після 2049 року, про це повідомляє Bloomberg.

Як пише Bloomberg, ЄК має намір запобігти продовженню таких контрактів після 2049 року в рамках радикального перегляду своїх енергетичних ринків. Повідомляється, що підвищена напруженість у відносинах між Росією і Україною загрожує подальшим скороченням поставок, збільшуючи ризик того, що енергетична криза збережеться і в наступному опалювальному сезоні.

Там пропонують пакет заходів щодо зміцнення безпеки поставок на фоні зростання цін і гострого дефіциту в галузі енергетики. Зокрема, ЄК розраховує на те, що розроблені заходи допоможуть європейським країнам “більш ефективно реагувати” на газові кризи.

Як пише Bloomberg, план може бути оприлюднений 15 грудня. Він суперечить позиції Росії, яка виступає за збільшення довгострокових газових контрактів з ЄС. Повідомляється також, що глави урядів країн ЄС обговорять заплановані заходи на саміті в Брюсселі 16 грудня.

Нагадаймо, що уряди країн “Групи семи” (G7) об’єдналися навколо попередження Росії про те, що президент РФ Володимир Путін зіткнеться з серйозною ціною, якщо він відправить війська в Україну, заявив у суботу високопоставлений чиновник США.

Обговорення на зустрічі міністрів закордонних справ G7 в Ліверпулі у Великій Британії, що відбулася на вихідних, відповідали публічній позиції президента США Джо Байдена щодо загрози російського вторгнення. Хоча адміністрація публічно не оголосила про можливу ціну для Росії, вона буде реалізована дуже швидко, якщо це необхідно, за словами представника Держдепартаменту, який обговорював закриті переговори на умовах анонімності.