Як відомо, вже декілька місяців ЗСУ готуються до нанесення нищівного удару по ворогу і повернення наших територій. Майбутню контрнаступальну операцію Україна готувала спільно зі США, на її підготовку було витрачено два місяці. 

Зокрема, відбувалися спеціальні штабні ігри у Німеччині, до яких на їхньому завершальному етапі також були залучені очільник об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі й головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. 

Про це сказав російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, який тривалий час живе у Вашингтоні, в інтерв’ю Марку Фейгіну. 

Він зазначив, що 21 квітня відбудеться останній перед контрнаступом “Рамштайн”. За його словами, потрібно почекати ці кілька днів до “Рамштайну”, і там буде зрозумілішою ситуація щодо контрнаступу. 

“Витік даних з Пентагону підкреслив, що операція, яка готується, це спільна операція США і України. Вона розроблялася два місяці. Відбулися так звані штабні ігри у Вісбадені (Німеччина) у штабі Командування армії США в Європі та Африці, на завершальному етапі яких брали участь перші особи: Марк Міллі і генерал Залужний”, – сказав експерт. 

Він висловив впевненість, що саме там розроблявся план контрнаступальної операції. За словами Піонтковського, Пентагон повністю залучений до підготовки цієї операції та забезпечення ресурсами. 

При цьому експерт нагадав, що для виконання певних завдань потрібні будуть визначені види зброї. Наприклад, для знищення Кримського мосту та ударів по російських військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму потрібні далекобійні ракети – ATACMS або Storm Shadow. 

Водночас, як заявив в етері одного з українських телеканалів військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов, Україна має бути готова до зухвалих атак російських окупаційних військ на тлі підготовки до контрнаступу українських Збройних сил.  

Селезньов зазначив, що росіяни накопичують ресурси, зокрема, в Бєлгородській області. Йдеться про артилерійські підрозділи. 

“Також накопичують боєприпаси у величезних та неймовірних кількостях, зрозуміло, щоб надалі десь їх використовувати на території України. Противник накопичує бронетехніку у своїх арсеналах та базах зберігання. Тобто росіяни накопичують ресурси, щоб у визначений час, а скоріш за все ближче до кінця квітня або на початку травня, вчинити якусь не дуже добру історію, що пов’язана з новою атакою”, – наголосив він. 

За словами експерта, окупанти можуть організувати атаку на території Харківської області. Ворог може вдатися до спроб посилити тиск на Куп’янськ та Лиманський напрямок. 

Він також зазначив, що чимала кількість російських солдатів зараз перебуває на півдні Запорізької області. Ворог також створив там велику кількість фортифікаційних споруд, готуючись у такий спосіб до оборони. 

“Тоді питання: навіщо їм така кількість військ? Чи не спробують окупанти атакувати наші позиції у напрямку на Запоріжжя й далі вище по річці Дніпро у бік міста Дніпро? Тому ризики є. На тлі підготовки українського війська до контрнаступу, ми маємо бути напоготові в очікуванні певних зухвалих атак путінського війська на інших ділянках фронту. На чотирьох ключових ділянках фронту, де відбуваються запеклі бої, російська армія використовує в основному мобіків, певну кількість десантних підрозділів та представників приватних військових компаній – як “Вагнер”, так і ще одну нещодавно створену”, – додав полковник ЗСУ. 

 
Проте збройні сили готові до будь-яких сценаріїв розвитку подій, міцно тримають оборону та пропрацьовують власний план, який допоможе якомога ефективніше здійснити контрнаступальну операцію з остаточного звільнення усіх законних територій України.