На брифінгу у Пентагоні речник оборонного відомства Джон Кірбі заявив, що Міноборони США значно звузило співпрацю з росіянами після того, як Росія почала збройну агресію проти України.

Він додав, що Пентагон призупинив військову співпрацю з Росією з політичних та юридичних причин у результаті російських агресивних дій в Україні.

“Таким чином, наше спілкування з російськими військовими колегами обмежується хіба десятком контактів, які знижують ризики прорахунку чи дозволу військових операцій, і такими обговореннями високопоставлених лідерів, як, наприклад, у Сирії, де очолювана США коаліція затверджує повітряні й наземні шляхи уникнення конфліктів з російськими військовими”, – повідомив Кірбі.

Нагадаємо, ще у 2014 році Росія розпочала збройну агресію проти України, окупувавши окремі частини Донецької й Луганської областей, а також Крим.

Підконтрольні Кремлю маріонеткові “уряди” нині контролюють українські території, порушуючи при цьому, зокрема, права людини.

Низка країн світу засудила дії Кремля, запровадивши проти винуватців санкції. Окуповані території світ не визнає ані за Росією, ані незалежними.

Бої за звільнення Донбасу тривають дотепер. Російсько-окупаційні війська регулярно порушують режим припинення тиші, а сама Москва не йде на розв’язання конфлікту мирним шляхом.