Президент США Джо Байден анонсував новий пакет допомоги Україні на суму 800 мільйонів доларів, який включатиме сучасні західні системи протиповітряної оборони. Про це президент США Джо Байден заявив на підсумковій пресконференції за результатам саміту НАТО, повідомляє з Мадрида кореспондент “Європейської правди”.

Я скоро про це оголошу – це буде ще 800 млн допомоги включно з протиповітряної обороною і зброєю для атаки. Це буде наступний транш допомоги, – заявив Байден.

Він зазначив, що США вже надали Україні військову допомогу на 7 млрд доларів, відколи він обіймає посаду, і планують продовжити підтримку.

США і союзники будуть надавати допомогу Україні для боротьби з Росією стільки, скільки необхідно.

Будемо підтримувати Україну стільки, скільки треба, – пообіцяв він.

Також Україна отримає більше установок HIMARS від інших країн.

У наступні дні ми плануємо оголосити більше, включаючи нові сучасні західні системи протиповітряної оборони для України, більше артилерії та амуніції, протибатарейні радари, додаткову амуніцію до ракетних систем HIMARS, які ми вже надаємо Україні, – додав Джо Байден.

Байден зазначив, що окупант платить за вторгнення в Україну високу ціну. Вперше за століття РФ наблизилась до дефолту, вона втратила значну частину своєї економіки, втратила доступ до високих технологій, необхідних для видобутку нафту.

Ми будемо підтримувати Україну, всі союзники будуть підтримувати, скільки це потрібно буде. Україна вже завдала значного удару Росії. РФ уже втратила свої позиції, і весь світ дивиться на те, як вони намагались захопити всю Україну, Київ – програли, Донас не можуть захопити. Не знаю, як це завершиться, але це буде поразка Росії в Україні, – впевнений президент США.

Він додав, що завдання США – щоб українці мали все озброєння, яке раціонально постачати.

Американський президент додав, що ціни на бензин в світі зросили саме через Росію, і продовольча криза розвивається через те, що РФ не випускає українське зерно з портів. Для ще більшого тиску на РФ планується обмеження цін на нафту.

Нагадаємо, зустріч лідерів країн НАТО проходила в Мадриді. За результатами саміту Росію оголосили основною і прямою загрозою Альянсу. Раніше вона була стратегічним партнером.

Росія вже зазнала потужного удару з боку України, не досягла жодних поставлених цілей і не має шансів досягти, оскільки ця війна точно не завершиться перемогою рф.

На цьому наголосив під час пресконференції в Мадриді за підсумками саміту НАТО президент США, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Україна вже завдала потужного удару по росії. росія фактично втратила свій міжнародний авторитет»,- наголосив американський лідер.

Він пояснив, що росіяни хотіли взяти Київ і не змогли, хотіли захопити весь Донбас, але досі цього не спромоглися. Байден також згадав, що сьогодні українські сили відновили контроль над островом Зміїний.

Крім того, підкреслив президент США, росія вже заплатила «дуже-дуже високу ціну» за свої дії й на сьогодні перебуває в економічній ізоляції та не може отримати доступу до технологій, яких потребує.

Ми стоятимемо разом з Україною, і всі союзники (по НАТО – ред.) стоятимуть разом з Україною стільки, скільки буде потрібно. Щоби бути певними, що вони (українці – ред.) не зазнають поразки від росії, – підкреслив глава американської держави.

У цьому контексті він зауважив, що країни Заходу підтримують Україну, надаючи їй можливості для боротьби, однак українці також демонструють надзвичайну мужність у протистоянні російській агресії.

Я не знаю, чим це все завершиться, але це точно не закінчиться перемогою росії в Україні, – наголосив американський лідер.