Представник президента в Верховній Раді України Руслан Стефанчук зазначив, що федералізація – це міф, який нав'язується. За його словами, вони хочуть покращити децентралізацію і вже готують зміни до Конституції в цій частині.
Про це він розповів в інтерв'ю журналісту 24 каналу в програмі "Голобородько".
Референдуми можуть призвести до ще одної страшилки, яка називається федералізація. Як ви до цього ставитеся?
Федералізація – це великий міф, який нав'язується. Це я колись сказав, що при нашій системі влади можна було б розглянути питання двохпалатного парламенту, тому що у нас мажоритарна і пропорційна система. І вже почали розказувати, що це крок до федералізації. Друзі, двопалатні парламенти існують в унітарних країнах дуже добре. Наприклад, Великобританія, Польща, Чехія – це унітарні держави, але просто є представництво. Наша мета – жодним чином не федералізація. Наша мета – серйозна децентралізація, тому що сильні регіони – це сильна держава.
Якщо ми не забезпечимо силу, потужнісь, економічну міць регіонів, якщо люди в регіонах не можуть вирішувати питання свого економічно-стратегічного планування. Цей поступ почався. Ми зараз готуємо і зміни до Конституції в частині децентралізації, які дадуть можливість на законодавчому рівні, не делегованими уповноваженими. На серйозному рівні дати можливість економічної міці регіонам для того, щоб вони відчули владу, мали можливість розвитку. Проте обов'язково з загальною системою: що вони не можуть вирішувати питання пов'язані з сувернітетом, територіальною відокремленістю чи якимось іншими питаннями, які пов'язані з правами людей.
Нагадаємо, Раніше ідеолог партії Руслан Стефанчук відзначився заявою про Лібертаріанство . Про це Разумков заявив в інтерв'ю LB.ua.
"Я з Русланом не до кінця згоден. Є підходи, є ціннісний базис. Лібертаріанство направлено на практично повне усунення держави.
Якщо ми з економічної точки зору говоримо, то треба вивчати не історію лібертаріанство, а історію вільної економіки і вільного ведення бізнесу.
Якщо ми почнемо упиратися в ідеологію, ми не зможемо побудувати правильну структуру.
Ми не можемо піти по шляху лібертаріанства, якщо це відноситься до соціальної сфери, це неможливо на сьогоднішній день, – сказав Разумков.