Державне бюро розслідувань провело аудит Комплексу відпочинку “Пуща-Водиця” та Будинку відпочинку “Конча-Заспа”. За результатами перевірки, детективи розпочали досудове розслідування.

Про це йдеться у відповіді Державної аудиторської служби на запит Марліну.

Кримінальне провадження відкрили за статтею 364 Кримінального кодексу України, а саме за зловживання владою із тяжкими наслідками. Варто зазначити, що держдачами керує Держуправління справами.

Розслідування розпочали на підставі результатів перевірки Держаудитслужби щодо використання держмайна та земель баз відпочинку, який був проведений влітку 2021 року.

За перше півріччя 2021 року підприємства Державного управління справами отримали збитки на 10,9 млн грн.

Раніше Марлін повідомляв, як резиденція “Синьогора”, на якій відпочивають вищі посадові особи, з 2017 року отримала 57,7 млн грн збитків.

Нагадаємо, у травня відбулось засідання Ради національної безпеки й оборони, на якому розглянули питання державних земель і будинків у Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

Президент Зеленський повідомив, що мовиться про майже 400 гектарів заповідної землі та понад 100 державних будівель та дач.

За часів Януковича та згідно з постановою уряду було скасовано перелік категорій осіб, які мають право на пільгове проживання.

За словами Зеленського, лише на перший погляд здавалося, що це непогано. Насправді так за дуже символічну плату легалізували перебування там низки незрозумілих осіб.

Глава держави наголосив, що мовиться про колишніх суддів, прокурорів, правоохоронців, митників та податківців. Зокрема й згадав про:

  • людей на прізвище Піскун, Ландік, Васюник;
  • міністрів часів Януковича – Дмитра Табачника та Раїсу Богатирьову;
  • віцепрем’єра часів Порошенка – Геннадія Зубка;
  • директора департаменту корпорації “Богдан” – Олександра Ільїна.

“Ці та низка інших людей отримали договори на користування будівлями, робили там ремонт, отримували відшкодування за витрати на ремонт у розмірі 50%”, – пояснив Зеленський.

Президент додав, що вони могли там проживали за символічну плату. Тож він поставив завдання провести повний аудит земель і резиденцій Конча-Заспи й Пущі-Водиці.

А крім цього – встановити повний перелік осіб, які там живуть й за яких умов вони отримали це право. Після цього почнеться “велике переселення цих народів”, анонсував він.