Канцлер Австрії Карл Негаммер цинічно заявив, що країни ЄС, які притримуються нейтралітету, не можуть підтримати надання Україні гарантій безпеки.

Про це він сказав перед початком саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє Reuters.

“Для нас, як нейтральних держав, очевидно, що ми не можемо надати такі гарантії безпеки”, – сказав Негаммер.

За словами австрійського канцлера, Австрія, Ірландія, Мальта і Кіпр чітко дали зрозуміти, що у них є заперечення.

“Ми, безумовно, обговоримо це і знайдемо формулювання, які будуть прийнятними і для нас”, – додав він, забуваючи якою ціною Україна захищає Європу від РФ.

Підкреслимо, що Європейська рада на зустрічі протягом четверга й п’ятниці має обговорити, які майбутні безпекові зобов’язання Європейський Союз може надати Україні, що прагне стати членом ЄС і НАТО.

Про це стало відомо виданню Euractiv, у розпорядженні якого опинився останній проєкт висновків саміту ЄС.

Ідею формулювання про гарантії безпеки, за даними ЗМІ, минулого тижня запропонувала Франція, президент якої Емманюель Макрон на конференції GLOBSEC у травні закликав надати Україні “відчутні та надійні гарантії безпеки”.

“Європейський Союз та держави-члени готові разом із партнерами сприяти майбутнім зобов’язанням щодо безпеки України, які допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації”, – йдеться в останньому проєкті висновків саміту ЄС.