Україна укріплює кордон з Білоруссю та координує свої дії з Польщею і Литвою

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Брюсселі за підсумками дискусії під час ділового сніданку з міністрами закордонних справ країн-членів ЄС, передає Укрінформ.

Отже, повідомляється що Україна проводить укріплення кордону з Білоруссю та координує свої дії з Польщею і Литвою з огляду на штучно створену режимом Лукашенка міграційну кризу, яка може мати будь-який розвиток.

«Минулої неділі керівники безпекових та оборонних структур України зустрілися у місті Луцьку, що неподалік від кордону з Білоруссю, і запросили приєднатися послів з Польщі й Литви, тому що нам потрібна колективна відповідь на ситуацію в Білорусі. Сьогодні ми були сфокусовані на штучно створеній міграційній кризі, але ми не можемо знати, що трапиться завтра. Три наші країни мають вирішувати міграційну кризу сьогодні, пам’ятаючи, що це не кінець історії – Росія зробить щось нове завтра. Три наші країни мають бути готовими до будь-яких сценаріїв», – наголосив глава української дипломатії.

Окрім цього, він зауважив, що Україна зараз зміцнює кордон з Білоруссю.

«Поки що ми не бачили притоку мігрантів до нашої країни, що ще раз доводить: ця міграційна криза є штучною, вона прямо скерована проти Польщі і Литви, щоб спровокувати вас, вчинити тиск та посіяти розбрат у ваших суспільствах навколо шляхів урегулювання цієї кризи», – сказав Кулеба.

За його словами, ані Польща, ані Україна не є «точкою призначення» для мігрантів, оскільки вони розглядають обидві країни як транзитний шлях далі у ЄС, щоб дістатися, зокрема, до Німеччини.

Нагадуємо, що сьогодні Дмитро Кулеба перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де зустрінеться, серед іншого, з Генсеком НАТО, чинною головою ОБСЄ, а також головами МЗС Німеччини та Франції.