Команда президента Володимира Зеленського готується тотально очистити правоохоронні органи.

Такими планами в інтерв’ю Lb.ua поділився заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка . Він розповів про реформу, яку незабаром повинні провести в МВС.

Руслан Рябошапка має великий досвід роботи в Міністерстві юстиції. Там же він і познайомився з Андрієм Богданом, воглавляющім Адміністрацію. Тепер чиновник займається питаннями, пов’язаними із судовою системою, діяльністю правоохоронних органів, безпекою і обороною. Рябощапка зізнався, що судова реформа ближча самому Андрію Богдану.

Руслан Рябошапка заявив журналістам, що Володимир Зеленський і його підлеглі в АП розробляють зміни в роботі прокуратури, СБУ, Назка, а також органів суддівського самоврядування – ВККС і ВРУ. Заступник голови зазначив, що діяти доведеться радикально, інакше ситуацію не змінити.

“Систему прокуратури реформувати неможливо … Треба всіх розпустити і набрати нових співробітників, як в патрульну поліцію”, – зазначив Руслан Рябошапка.

Він додав, що поки такий варіант неможливий. Однак в майбутньому Адміністрація на чолі з Володимиром Зеленським цілком може змістити Генпрокурора Юрія Луценка та його наближених. А також повернути в законодавство вимогу щодо наявності вищої юридичної освіти.

«Протягом останніх п’яти років влада, нібито дотримуючись європейських стандартів, закріпила своїх людей в системі. І сьогодні способів її змінити практично немає. В тому числі, через дуже обмежених вимог про звільнення прокурорів, заступників генпрокурора і його самого», – заявив Рябошапка.

Окрім того, глава Адміністрації Президента Андрій Богдан здатний сказати "ні" бізнесмену Ігореві Коломойському, зазначив Руслан Рябошапка.

За його словами, Богдан – "сильний юрист, хороший менеджер".

"Він бачить ситуацію у країні системно. Знає бекграунд багатьох політиків і посадовців, знає, як із ними розмовляти", – сказав Рябошапка.

У відповідь на репліку про те, що багато хто знає "бекграунд" самого Богдана, Рябошапка сказав: "Слухайте, ми ж не священника в католицький прихід вибираємо".

"Ми вибираємо сильного кризового менеджера. Людину, яка, по-перше, може тримати удар, а по-друге, може бути фільтром від "сміття", яке намагається пробитися до президента. Крім того, є небагато людей в Україні, які можуть сказати "ні" Коломойському… Думаю, якщо Ігор Валерійович спробує мати якийсь приватний зиск від держави, Богдан скаже йому "ні", – продовжив заступник глави АП.

Він додав, що "Богдан – один із небагатьох, хто може сказати Коломойському "ні", особливо в питаннях, котрі стосуються державного інтересу".