Подані президентом Володимиром Зеленським законопроєкти щодо скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) покликані серед іншого зменшити кількість ситуативних, замовних рішень.

Про це заявив представник глави держави в Конституційному суді (КСУ), депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський в ефірі каналу “Україна 24”. За його словами, ініціатива гаранта щодо судової влади повністю відповідає Основному закону.

“Дії президента, який зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти й ініціював їхній розгляд, повністю відповідають Конституції, оскільки президент має право законодавчої ініціативи”, – зазначив він.

Веніславський додав, що ці законопроєкти обов’язково повинні отримати позитивний висновок Вищої ради правосуддя. Ніяких питань до того, у який спосіб судова влада реагує на такі зміни підсудності окремих категорій справ, вважає він, не буде, як тільки стануть відомі відповідні висновки.

Нардеп підкреслив, що документи передбачають зміну підсудності окремих категорій справ. І в цьому контексті він нагадав про скандальні рішення Окружного адмінсуду Києва.

“ОАСК на сьогодні має ексклюзивне право на розгляд таких суперечок, і бачимо, що його діяльність далеко не однозначно оцінюється як політологами, юристами, так і суспільством загалом. Підсудність змінюється на більш високий рівень, на компетенцію Верховного суду, який піддався якісному оновленню. Думаю, ситуативних, замовних рішень від Верховного суду потрібно очікувати значно менше”, – пояснив Веніславський.