Робочий візит нашої урядової команди до Брюсселя цього тижня видався результативним в контексті зміцнення відносин України та Євросоюзу, пише у Фейсбук прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Розпочали перегляд Угоди про асоціацію. Зокрема, під час перемовин із Виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом домовилися про подальшу лібералізацію торгівлі між Україною та ЄС в частині збільшення квот для української продукції. Це ще більше закріпить позиції України на європейських ринках та дасть можливість українським виробникам розкрити свій експортний потенціал. Очікуємо продуктивної роботи з європейськими партнерами, аби на наступний Саміт Україна-ЄС влітку цього року вийти з конкретними рішеннями”, – зауважив Шмигаль.

Також, за словами Шмигаля, місія ЄС уже розпочала працю над оцінкою готовності України до підписанні угоди про “промисловий безвіз”.

“Це відкриє широкі торговельні можливості для малого й середнього бізнесу, який зможе реалізовувати свій товар на ринках ЄС. Розраховуємо якнайскоріше отримати рекомендації та підписати угоду цього року”, – висловив сподівання Шмигаль.

Глава уряду також зазначив, що найближчим часом очікуємо й на укладення угоди про спільний авіаційний простір. “Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель підтвердив, що Україна виконала всі умови для її підписання. Спільний авіаційний простір з ЄС означатиме більше рейсів між Україною та ЄС (зокрема, більше нових напрямків), що сприятиме розвитку вітчизняної авіації, туристичної галузі та матиме загалом позитивний ефект на економіку” , – пояснив Шмигаль.

Прем’єр-міністр також наголосив, що інтеграція до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу — одна з головних цілей нашої держави на найближчий термін. Глава уряду нагадав, що під час зустрічі з Віцепрезиденткою Європейської Комісії Маргрет Вестагер обговорили підписання угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг. І пані Вестагер високо оцінила діджиталізацію в Україні.

“Україна має величезний нерозкритий потенціал у сфері видобутку літію та кобальту. Це та галузь, де ми можемо вийти на провідні позиції у світі, залучати інвестиції, створювати переробні підприємства та нові робочі місця. ЄС готовий підтримати Україну в цьому напрямку, а тому розширить програму технічної підтримки на додаткових 800 тисяч євро”, – підсумував прем’єр.