Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко нещадно розкритикувала ініціативу президента України Володимира Зеленського по введенню відкритого ринку землі.

Про це вона висловилася в рамках ефіру у Савіка Шустера увечері напередодні.

Тимошенко розповіла, що відкриття ринку землі не допоможе самим українцям користуватися нею, оскільки агрохолдинги удосконалюються з кожним днем ​​все сильніше, і не зацікавлені в розвитку сіл.

За її словами, мільйони гектарів родючої землі, які знаходяться зараз в оренді, просто перейдуть у власність агрохолдингів, і з України вивезуть землю так само, як з Аргентини.

Раніше Тимошенко зажадала від Зеленського провести всеукраїнський референдум і запитати українців, чи хочуть вони продавати свою землю.

Але в Мережі відразу згадали, як років 10 тому назад сама Юлія Володимирівна пропонувала продавати українську землю іншим державам.

Про це на фейсбук-сторінці написав народний депутат Мар’ян Заблоцький за підсумками круглого столу щодо ринку землі, який організувала фракція «Батьківщина». Заблоцький опублікував законопроект «Про ринок земель», який був поданий від уряду в 2008 році за підписом Юлії Тимошенко.

«Пропонувалося дозволити купувати (сільгоспземлі – ред.) безпосередньо не те що іноземцям, а іноземним державам», – нагадує Заблоцький.

Зараз в «Батьківщині» від документа відхрещуються: «Дискусія з цього була така: перша стадія -« там такого не пише », друга стадія -« там можна тільки фермерам », третя стадія -« це не мій законопроект », четверта -« ти служиш олігархам ».

Під роликом з виступом Тимошенко в ефірі “Свободи слова” українці в свою чергу розкритикували висловлювання лідера “Батьківщини”.

“Джулія несе повну нісенітницю, США виробляє в 10 разів більше кукурудзи теж монокультури, а агрохолдинги дають пристойно робочих місць і складають не більше 10% по площах усіх оброблюваних земель. А скільки земель взагалі не обробляються? Популістська нісенітниця, Савік дав попіаритись Юлі))))”, – пишуть українці.