Інформація Пригожина про початок контрнаступу ЗСУ підтверджується з нових російських джерел – військові Z-пропагандисти пишуть про втечу російської армії на околицях Бахмута, де ЗСУ пішли в локальний контрнаступ і завдали кілька болючих ударів по окупантах.

Один із найвідоміших військових пропагандистів РФ Юрій Котенок у своєму Telegram-каналі повідомляє, що українська армія почала просування на північ від Бахмута, після чого пошарпаний боями 9-й мотострілковий полк російської армії почав відступ. Кинувшись тікати, російські окупанти залишили лісосмугу і цілий укріпрайон, залишивши власні позиції на глибину 600 метрів. Більше того, тепер шляху постачання українського гарнізону в Бахмуті з боку населеного пункту Часів Яр нічого не загрожує.

“В результаті контрудару ЗСУ 9-й мотострілковий полк ЗС РФ також втратив ділянку фронту завширшки до 650 м на глибину до 600 м у районі Богданівки”, – констатує російський військовий пропагандист.

Додамо: нашим захисникам вдалось прорвати російські позиції за межами охопленого боями Бахмута і відтіснити окупаційні підрозділи з ключової позиції – це підтвердили військові командири з обох сторін. І це стало першою перемогою з березня для української армії в жорстокій боротьбі за місто-фортецю.

Про це пише The New York Times

Просування на 3 квадратних кілометри на Південний Захід від міста, в районі полів, ярів і лісових хащів – спершу визнав Євген Пригожин – ватажок ПВК “Вагнер”, наступного дня про успіхи прозвітували українські військові посадовці. 

Видання зазначає, що з моменту витіснення російських військ з ключової під’їзної дороги 2 місяці тому українські війська не здобували жодних перемог у боротьбі за Бахмут, також наразі неясно, чи зможуть вони втримати територію, яку зайняли цього тижня, і чи стане це переломним моментом.

Але 11-місячна битва за Бахмут набула символічного значення, яке виходить далеко за межі безпосередньої стратегічної цінності міста, і коштувала обом сторонам величезних людських жертв,
– йдеться у статті.

Бої відбулись на тлі збільшення кількості українських ударів у тилу окупантів і повідомлень про посилення обстрілів у прикордонних з Україною російських регіонах напередодні великого контрнаступу.

Українські офіцери заявили, що наступ під Бахмутом став лише ситуативним ударом в той час, коли війська російської армії займали оборонні позиції.

Наголошують, що це є однією з ознак того, що наступ є частиною масштабнішої кампанії з відвоювання окупованої Росією території.

Командувач Сухопутних військ України – Олександр Сирський заявив, що атака на Бахмут була частиною “оборонної операції”, спрямованої на те, щоб зупинити російський наступ на місто.

Наступ проводили бійці:

3-ї окремої штурмової бригади,
підрозділу спеціального призначення, тактичної групи “Адам”
та української добровольчої армії.

Андрій Білецький, який здійснює загальне командування українською 3-ю окремою штурмовою бригадою заявив, що його бійці захопили російські позиції й завдали важких втрат російським військам.

“Дві російські роти, які налічують близько 100 солдатів кожна, і розвідувальна група були “повністю знищені” в ході боїв”, – заявив Білецький.

Російські війська кидають вагнерівців на полі бою

Терорист Пригожин заявив, що російський фланг був знищений. Він переконував, що його війська підуть з Бахмута через блокування постачання боєприпасів російським міноборони, але поки вагнерівці залишаються.

Пригожин прогнозує, що основний український контрнаступ відбудеться в Запорізькій області, приблизно в 300 кілометрах на Південний Захід від Бахмута.

Видання ж зазначає, що українські військові проводять перегрупування в рамках підготовки до наступу, навчаючи війська нещодавно поставленим західним озброєнням і формуючи нові підрозділи.