Архієрейський об'єднавчий собор, на якому представники українських православних церков повинні затвердити рішення про об'єднання, вибрати предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, котрий отримає Томос, повинен відбутися в Україні до кінця листопада.

Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання погоджувальної ради.

Спікер нагадав, що 3 листопада в Стамбулі президент України Петро Порошенко зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм в рамках офіційного візиту глави держави до Туреччини. Сторони підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За його словами, це важлива і безсумнівно історична угода, яка гарантує створення єдиної помісної української православної церкви і надання їй Томосу про автокефалію.

"Підписана угода дає мені впевненість сподіватися, що вже до кінця листопада буде проведений Всеукраїнський об'єднавчий собор. Ніякі темні сили не зможуть зупинити цей процес", – зазначив Парубій.

Варто нагадати, що в Росії назвали 21 листопада можливою датою Собору, так як в цей день православні християни святкуватимуть Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил. Святий Михаїл є також покровителем Києва.