Російські окупаційні війська можуть готуватися до відновлення наступальних дій на лимано-купʼянському напрямку. Вони можуть знову перекидати на купʼянський напрямок загони «Шторм Z».

Про це розповів військовий експерт Defense Express Іван Киричевський.

«Росіяни можуть готуватись до повновлення штурмових дій на купʼянському напрямку, навіть якщо це буде так само безуспішно як ми спостерігали кілька тижнів тому. Вони можуть знову почати перекидати на цей напрямок загони «Шторм Z», намагатись продавити наші позиції гарматним мʼясом в стилі Бахмута минулої зими», — наголосив Киричевський.

Експерт також розповів, чому наступ військ РФ  на цьому напрямку не мав успіху.

«Застосування касетних боєприпасів та побудова тактично грамотної оборони дало свої результати. Росіяни не змогли прорвати нашу оборону на цьому напрямку», — додав він.

Водночас, за даними колишнього речника Генштабу та військового експерта Владислава Селезньова російські окупаційні війська накопичують ресурси, щоб перейти у наступ.  Це може статися 26 вересня.

За його даними, у Севастополі серед військовослужбовців іде розмова про те, що 26 вересня – це та дата, коли путінська армія може перейти в масштабний наступ.

«До цього періоду підтягуватимуться особовий склад та резерви», — наголосив Селезньов.

Також варто додати, що увесь той великий наступ росіян між Сергіївкою та Новоєгорівкою, може, й дозволив окупантам просунутися на кілька сотень метрів, але не більше. Загалом, українські 43-тя механізована та 68-ма єгерська бригади належно зустріли і подерли на шмаття дві російські бригади і два танкові полки, що наступали.

Про це розповів австрійський письменник та аналітик Том Купер.

«Шкода тільки, що більшість знищених російських танків Т-80 і броньовиків зосталися за лінією фронту, тому маємо дуже мало фото і відео цих недопалків. Думаю, після цього тут на якийсь час стане спокійніше, бо ВСрф матимуть вдосталь справ із відновленням підрозділів розбитої за минулі два місяці 41-шої ЗВА та заміною їх на щойно створену 25-ту ЗВА», — поділився він.

Щодо Кремінної, за словами експерта, відколи росіяни забрали звідси й перекинули на інший напрям підрозділи ВДВ, українці повільно й поступово просуваються вперед у Серебрянському лісі.

«Одного дня 100 метрів, іншого 50 метрів. Дії росіян звелися до спроб підпалити рештки понівеченого лісу запальними снарядами», — продовжує він.

Також, зазначає Купер, він не розуміє, чому досі трапляються повідомлення про «російські атаки» в районі Бахмута на півдні. Адже на російському боці фронту запала тиша, коли близько тижня тому їхні контратаки провалилися.

«Тож за минулі кілька днів 3-тя й 5-та штурмові бригади ЗСУ повністю зайняли, зачистили і надійно закріпилися в Кліщіївці й Андріївці, а потім розпочали розширювати свої плацдарми на схід від залізничного насипу. Не певен, хто контролює Курдюмівку, знаю тільки, що 11-та ВДВ і (рештки) 72-гої мотострілецької бригад за кілька останніх днів зазнали там утрат», — наголосив експерт.

Щодо Авдіївки, то 8-9 вересня 53-тя механізована бригада ЗСУ зробила дещо «дуже несподіване» — розпочала наступ на позиції росіян в Опитному та Спартаку, що на південь від Авдіївки, на північних околицях Донецького міжнародного аеропорту.

«Для початку, диверсійної атаки та важких втрат зазнав 287-мий мотострілецький полк у Спартаку. Потім, за підтримки суміжних підрозділів, 53-тя атакувала 1439-тий мотострілецький полк в Опитному і змусила його панічно відступати. Артилеристи росіян в аеропорту сплутали відступ своїх частин і наступ українців, а тому відкрили вогонь і знищили кілька десятків росіян-утікачів. Відтоді в Опитному тривають бої: станом на ранок 14 вересня українці ще не контролювали його повністю. На жаль, як мені відомо, наразі це всі здобутки українців на даному напрямку. Просто росіяни на зламану голову женуть сюди все, що схоже на підкріплення, з 6-7 різних бригад і полків, щоб стабілізувати лінію фронту — а українці не мають стільки важкої броньованої техніки, скільки потрібно для більшого прориву», — підсумував ситуацію на фронті Том Купер.