Україна активно демонструє свою готовність до конструктивного підходу та представляє ефективні рішення для вирішення питань, пов’язаних з польськими аграріями. За словами Тараса Качки, заступника міністра економіки та торгового представника України, обговорювані дискусії та, схоже, конфлікти, переважно відображають емоційний характер внутрішніх процесів, що виникли в контексті виборів у Польщі. Він також наголосив, що Україна вже пропонувала механізм для контролю над імпортом сільськогосподарської продукції, який має сприяти регулюванню цього процесу.

Конструктив – наша базова пропозиція. Можна зробити картинку, ніби ми маємо конфлікт, але це не так. Наше нерозуміння щодо польських колег у тому, що ми пропонуємо конструктивні рішення розв’язання питань польських аграріїв, але чомусь, можливо, через політичні причини, через вибори, їх не приймають, – зазначив Тарас Качка.

Торговий представник наголосив на готовності України взяти цей механізм під свій контроль, спільно з польськими колегами контролювати процес. Втім, за словами заступника, польські міністри починають бачити в цих позиціях негатив.

Водночас Тарас Качка висловив сподівання, що уже через 1 – 2 дні раціональність візьме верх. Ба більше, він вважає, що «це піде на користь польському уряду в контексті виборів».

«Український інтерес очевидний – ми не хочемо, щоб були заборони. Якщо з боку польських фермерів є сумніви, ми представили механізм, який буде це регулювати», – додав заступник міністра економіки.

Попри напруженість ситуації наразі, він висловив сподівання, що польські колеги зрештою приймуть пропозиції української сторони.

Емоційні речі більш ніж очевидно зроблені в контексті польських політичних дебатів внутрішніх відійдуть. Наші пропозиції будуть прийняті і ми нарешті зможемо спільно врегульовувати ті проблеми на аграрних ринках, які є в і в Україні, і в Польщі, – наголосив він.