Українські прикордонники 5-го загону Державної прикордонної служби розпочали укріплення ділянки державного кордону з Росією.
Ділянку кордону з Росією охороняє 5-й загін протяжністю 560 кілометрів у Сумській області. При цьому близько 100 кілометрів кордону на даній ділянці пролягає по річках, повідомляє прес-служба ДПСУ.

У прикордонному загоні створили комплексну механізовану інженерну групу, першочерговим завданням якої є облаштування інженерних загороджень на потенційно найбільш небезпечних ділянках кордону з Росією. Зокрема, українські прикордонники облаштовуватимуть протитанкові рови.

Нагадаємо, 18 серпня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо окремих питань реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону. В указі є засекречені доручення Кабінету міністрів.
Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента.

Згідно з документом, протягом 6 місяців уряд спільно з місцевими органами влади повинні провести інвентаризацію земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії держкордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми. Також Кабмін має визначити власників та користувачів земельних ділянок, кадастрових номерів, цільового призначення та форми власності земель.

Крім того, влада повинна припинити права постійного користування земельними ділянками земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення шириною 30-50 метрів уздовж лінії держкордону на суші. Після цього землі передадуть у постійне користування військовим частинам Держприкордонслужби. Також прикордонні ділянки земель повинні бути вилучені у тимчасове або постійне користування Держприкордонслужбою.

В указі йдеться, що має бути завершене договірно-правове оформлення держкордону та його облаштування, встановлення прикордонних знаків, прикордонних просік, будівництва інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, комунікацій Держприкордонслужби та їх утримання. Крім того, повинні бути укріплені береги української частини прикордонних водних об’єктів.

Нагадаємо, раніше експерт-міжнародник Максим Ялі заявив – публікація російського президента Володимира Путіна “про історичну єдність росіян і українців” може вказувати на можливі плани щодо нового військового наступу Росії на Україну.
Експерт сказав про те, що стаття Путіна може сприйматися в якості інформаційної передумови до нової військової агресії. Тому в Києві повинні бути готові до подібного розвитку подій.