Оцінки збитків завданих Україні в результаті нападу Росії коливаються до 1 трлн доларів. Зараз сума може становити близько 750 млрд доларів і може зростати через триваюче руйнування об’єктів росіянами.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, посол США в Україні (2006-2009), тимчасовий повірений США в Україні (2019-2020) Вільям Тейлор.

“Але постає питання: де брати гроші? На мою думку, росіяни мають заплатити за це чимало. І добре почати з резервів, які Центральний банк РФ має в банках країн “Великої сімки” (G7). Загальний обсяг резервів Центробанку Росії становив близько 600 млрд доларів. Половина знаходиться в банках країн “Великої сімки” — у США, Європі та Японії. І ці гроші заморожені”, — заявив дипломат.

Він наголосив, що ці гроші не доступні росіянам, вони доступні міжнародній спільноті, і зараз вони заморожені.

“Їх можна було б взяти та покласти до фонду, який розпочав би роботу з реконструкції України. Цей фонд навіть може розпочати роботу із забезпечення щоденної роботи українського уряду прямо зараз. Ми знаємо, що уряду України зараз потрібно для покриття держбюджету 3-5 млрд доларів дотацій щомісяця”, — додав експосол.

Тейлор наголосив, що дуже важливо, щоб український уряд зберігав дієздатність. І щоб частина цих російських грошей, які зараз заморожені в банках країн G7, також могли б бути доступними для цієї функції.