Як з’ясувалося, російські загарбники не збираються тримати оборону Херсона “до останнього солдата”. Вони планомірно готуються до імітації оборонних дій.

Про це в етері одного з телеканалів повідомив військовий експерт Олександр Коваленко.

До того ж, за його словами, на правобережній та лівобережній частинах Херсонщини відбуваються “дуже цікаві процеси”.

“Зокрема, нещодавно повідомлялося про те, що російські окупанти розгорнули виведення своїх російських лікарів з правобережної частини Херсонщини. Йдеться про виведення на територію тимчасового окупованого острова Крим. Вони вивозили обладнання не лише те, яке самі привезли, а й українське, тобто мародерили. Відбувається вивіз, масштабний вивіз препаратів: антибіотиків тощо, медичних препаратів безпосередньо з лікувальних закладів і з аптек. Ну це багато про що говорить, оскільки, якщо вивозять обладнання, вивозять препарати, вивозять своїх лікарів, як вони поранених лікуватимуть?”, – зазначив експерт.

Він також зауважив, що РФ сконцентрувала досить велике угрупування військ на Херсонщині. Дивно, що командування не думає про наслідки виведення лікарів. 

Крім того, окупанти починають відводити з правого берега на лівий берег артилерію – саме ті підрозділи без яких ведення наступу та оборони російська армія не може здійснювати повноцінно.

“Тобто лікарів виводять, артилерію виводять… Про що йдеться? Йдеться, швидше за все, про те, що вони найближчим часом імітуватимуть оборону на правобережній частині Херсонщини. Тобто “максимально можливими силами запобігатимуть контрнаступу”, при цьому імітуватимуть, але не утримуватимуть, як каже російська пропаганда, до останньої краплі крові, до останнього військовослужбовця. Примітно, що на передових позиціях, саме на тих, на які приймуть перший удар у разі початку контрнаступу ЗСУ, концентрують мобілізованих. Найменш цінний ресурс вони залишають, а найбільш цінний – виводитимуть і робитимуть все, щоб максимально зберегти найбільш цінні підрозділи”, – зазначив експерт.

Втім, як зазначає Коваленко, окупанти будують фортифікації та укріплення на Херсонщині, але всі вони будуть планомірно знищені українською артилерією, як тільки ЗСУ звільнять лівобережну частину області.

Додамо, крім того, що окупанти масово виселяють жителів Херсонщини з їхніх домівок та заселяють туди своїх військових, вони ще й створюють нелюдські умови для тих, хто на депортацію не погоджується. Окрім цього, росіяни створюють загородзагони, аби перешкодити відступу своїх же.

Про це розповів Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

За його словами, ворог розширив перелік населених пунктів, із яких людям треба виїхати: тепер це вже Каховка, Нова Каховка, Олешки.

“Люди відмовляються, тому загарбники створюють нелюдські умови проживання. Закривають продуктові магазини, аптеки. Примусово евакуюють медичні заклади. Фактично знищують гуманітарне забезпечення. Роблять, щоб у людей не було іншого вибору, окрім погодитись на депортацію”, – пояснив експерт.

Він додав, що за межами міста на деяких локаціях окупанти створюють оборонні рубежі з бетону. Окрім цього, уночі з Херсону вивозять частину особового складу та ворожу техніку.

Водночас Соболевський наголосив, що до Херсону також привезли “мобіків” останньої хвилі, а також додатково перекидають Росгвардію – до чого вони готуються наразі невідомо.

“На початку використовувались для залякування місцевих, придушення мітингів. Карательні підрозділи. Зараз їх ставлять на 2,3 лінію оборони, щоб не давали відступати своїм підрозділам, які вже на нулі”, – підсумував експерт.