Російські окупанти безініціативно беруть участь у битві за Донбас.

Вороги не мають ні мотивації, ні бажання продовжувати боротьбу на цьому напрямку.

Про це з посиланням на західного високопосадовця повідомила телекомпанія Sky News.

Чиновник впевнений, що Москва не захопить індустріального регіону.

Водночас він додає, що “не збираються просто здаватися і повертатися додому”.

На думку джерела війна в Україні характерна “зростанням і спадом”, причому Росія могла б “адаптувати чи коригувати свої дії”.

Sky News нагадує, що раніше західні офіційні особи заявляли про серйозність російських атак, і що Москва досягла “справжнього прогресу” у меті звільнення Донбасу. Але зараз високопосадовець заявив, що Росія “остаточно втратила ініціативу” в битві за регіон.

Він також додав, що повний контроль над Донецькою областю залишається “мінімальною політичною метою кампанії на Донбасі”, але виглядає “дедалі малоймовірним”, що Росія досягне її найближчими кількома місяцями.

Російські сили, найімовірніше, зараз здатні вести лише дві значні наступальні операції в Україні: наступи на Сіверськ та Бахмут у Донецькій області.

Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW)

З моменту завершення оперативної паузи 16 липня наступ на Сіверськ проводиться з району Верхньокам’янки та Білогорівки, а на Бахмутському напрямку – Новолуганського та Вуглегірської ТЕС.

“Російські сили виділили достатньо ресурсів, щоб проводити майже щоденні наземні атаки та захоплювати територію на цих двох напрямках, але вони не змогли підтримувати такий самий темп наступу або досягти аналогічних територіальних завоювань в інших місцях України”, – зазначають аналітики.