Народний депутат Гео Лерос заявив, що працівники прокуратури і Держаного бюро розслідування прийшли до нього, щоб вручити повідомлення про підозру.

Про це Лерос повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Прямо зараз мені у дворі будинку, де я проживаю, вручають підозру. Є ДБР та ГПУ. Чекаю на адвоката. Поки що мені невідомо за що саме”.

Він додав, що проти нього “сфабриковано багато справ” і “трансформація Зеленського в Лукашенко відбувається дуже швидко”.

Пізніше він зробив ще один допис, в якому заявив, що вручають підозру йому за середній палець у Верховній Раді України. На думку депутата, його бажають посадити.

Щойно цю інформацію підтвердило Державне Бюро розслідувань. Відповідне повідомлення з’явилося на їхньому сайті.

11 листопада 2021 року за дорученням виконувача обов’язків Генерального прокурора вручено письмове повідомлення про підозру народному депутату України за грубе порушення громадського порядку у сесійній залі Верховної Ради України.

Слідчі ДБР у межах розслідування кримінального провадження встановили, що 04 листопада 2021 року народний обранець виступаючи з парламентської трибуни образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави.

При цьому він не реагував на зауваження головуючого на засіданні, продовжував такі дії навіть після вимкнення за рішенням головуючого мікрофону. Усвідомлюючи, що промова не буде фіксуватися засобами масової інформації, показав непристойний жест, демонструючи зневагу до загальноприйнятих норм моралі й соціального оточення.

У цих діях депутата чітко простежується мета обранця – створити власний медійний та політичний образ, підвищити власну медійну впізнаваність, привернути увагу засобів масової інформації, суспільства та інших політиків до своєї особи.

Депутат при цьому зловживав своїми повноваженнями народного депутата України на виступ під час обговорення кандидатури члена Уряду.

Особа підозрюється у грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства (ч. 1 ст. 296 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляд штрафу до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.

Досудове розслідування триває, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.

Водночас політичний експерт Тетяна Лупова у своєму блозі на порталі “Цензор” заявила, що хамськими витівками Гео Лерос намагається відвернути увагу від своєї корумпованості.

“Зрозуміло, що ставитися до Зеленського і Лероса можна як завгодно, але таке хамство в стінах парламенту – це вже дно. Одна справа затятий опозиціонер з власною позицією, має що сказати. І зовсім інше-ображений хлопчик-маргінал з третьої пісочниці. Ні, ну воно зрозуміло, записи, де він домовляється про підпал власної машини – ще те кіно. Корупціонер, який намагається стати “жертвою режиму” – це у нас вже було.  За логікою речей, в нормальних країнах таких “політиків” дуже швидко викидають з політики і зраджують забуттю, а у нас що, у нас він продовжує приймати закони тикаючи при цьому факи не просто приватній особі, а всьому інституту президентства”, – резюмувала експерт.