Під час брифінгу 10 листопада міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що завдяки санкціям, запровадженим Радою національної безпеки і оборони, правоохоронці змогли позбавити впливу на території України десятки кримінальних авторитетів.

За словами Монастирського, зокрема йдеться про так званих “смотрящих” у Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій, Сумській та Запорізький областях.

“Такі кроки дали однозначний сигнал, що за будь-яке таке правопорушення за будь-яке поширення злочинного впливу буде покарання”, – зазначив він.

Монастирський розповів, що також МВС вдалося викрити зв’язок “злодія у законі” Андрія Недзельського, також відомого як “Андрій Львівський” або “Нєдєля”, з українськими високопосадовцями.

“Правоохоронцями встановлено його злочинні зв’язки, в тому числі з високопосадовцями. Ним була налагоджена схема із розкрадання бюджетних коштів. Держава втратила лише за офіційно встановленими експертами даними понад 30 мільйонів гривень”, – пояснив міністр.

Він додав, що рік тому Нєдєля був позбавлений важелів впливу у злочинному середовищі в Україні.

“Йому оголошено підозру у вчиненні умисного вбивства. Він сьогодні переховується за межами України”, – розповів Монастирський.

Підтвердженням тому що санкції РНБО працюють є також той факт, що сьогодні до країни походження примусово повернули ще одного «кримінального авторитета».

33-річний громадянин Азербайджанської Республіки потрапив під санкції, запроваджені до суб’єктів підвищеного злочинного впливу рішенням РНБО. У зв’язку з чим, його було примусового повернуто до країни походження та на три роки заборонений в’їзд на територію країни.

Чоловік входить до родинного оточення одного з «ворів в законі». Маючи зв’язки у кримінальному середовищі, контролював діяльність етнічних злочинних груп, що «спеціалізувалися» на майнових злочинах, зокрема вимаганнях.

На початку листопада, попри заборону, «кримінальний авторитет» незаконно потрапив до України. Як тільки про цей факт стало відомо співробітникам управління стратегічних розслідувань в місті Києві НПУ, встановили його місцезнаходження та провели заходи для його примусового повернення.

Сьогодні поліцейські разом із міграційною службою примусово повернули його до Азербайджанської Республіки.