На Луганщині противник намагається вести активні бойові дії у районі Білогорівки, яку атакують щодня.

Напередодні колишній голова Луганської ОВГ Сергій Гайдай озвучив ситуацію на фронті на Луганщині.

За його словами, противник зазнав великих втрат на Сватівському напрямку, при цьому намагається атакувати позиції ЗСУ в районі Кремінної та Білогрівки, щоб вийти на Лиман. Нещодавно саме на Сватівському напрямку противник зазнав великих втрат у живій силі та військовій техніці, коли до них у гості прийшла “бавовна”, повідомляє Гайдай на своїй сторінці в Telegram.

Наразі в жодному місці немає прориву позицій ЗСУ, а українські захисники продовжують контролювати ситуацію на фронті. Бійці ЗСУ забезпечені всім необхідним, тому за лічені години у разі потреби дуже швидко буде доставлено на фронт підкріплення.

Додамо: російські окупаційні війська на Лимансько-Куп’янському напрямку не мають жодного значного результату, зазнають втрат, хоча й менших, ніж на Бахмутському. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

“На Бахмутському фронті це, в основному, “вагнерівці”, але вони не мають можливості повністю закривати ті втрати, які у них є. Тому там уже є регулярні війська, це насамперед повітряно-десантні та механізовані підрозділи регулярної армії. Якщо взяти для порівняння в нашій операційній зоні інший напрямок — Лимансько-Куп’янський, там ворог намагається більше проявляти активність у вигляді артилерійського ураження нашого. Буває і понад 400 обстрілів наших позицій. І також намагаються, як і всі попередні тижні проявляти активність у плані наступальних дій, але отримують потужну відсіч, зазнають втрат і відступають”, — сказав він.

Також, за словами спікера, там характерно, що, порівняно з Бахмутським фронтом, противником більше використовується бронетехніка.

“Помітно, що там більше з мобілізованих, нехай слабопідготовлених, але трохи злагодженіших підрозділів, але там усе-таки регулярна армія воює і там більш щадний режим цього нагону в атаки. Тому що у “вагнерів” чітко стоїть ззаду загороджувальний загін, у них вибору немає. Тут все-таки якась тактика, якісь злагоджені дії. Проте мужність, стійкість і професіоналізм наших бійців, зокрема артилерії і ракетних військ, які розмотують їх іноді ще на спробах зосередження для проведення атакувальних дій”, — резюмував Сергій Череватий.

Череватий уточнив, що окупанти постійно знекровлюються, втрачають бойовий дух і бойові можливості. Противник зазнає суттєвих втрат, бо вони обчислюються сотнями.

“Вони зазнають величезних втрат. Був період у них, активність Пригожина, коли вони стягували все своє найкраще з найкращих, щоб намагатися показати, і хоч до якоїсь дати взяти, що ПВК “Вагнер” краща, що вони можуть хоча б районний центр взяти. Тому що російська армія нічого не може більше взяти. І його епатажні заяви, приїзди десь там на околиці міста, насправді призвело до того, і хвастощі, що їхні втрати… вони вже й самі не можуть виконувати бойові завдання, і їх підсилюють повітряно-десантні війська РФ. Тому що інакше в них не вистачає сил на динаміку атак, яку вони тримали раніше. Разом із цим також вони використовують артилерію та авіацію регулярної армії”, — розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ.