Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Сергія Лупанчука командувачем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Про це йдеться в указі президента №728.

«Призначити полковника Лупанчука Сергія Костянтиновича командувачем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України», — сказано в указі.

Попереднім указом №727 Зеленський звільнив з посади командувача ССО Віктора Хоренка.

Варто додати, що Хоренко був призначений на посаду командувача Сил спецоперацій 25 липня 2022 року. 16 серпня він увійшов до складу Ставки головнокомандувача.

Зазначимо, що Віктор Хоренко днями дав велике інтерв’ю і розповів про операції ССО.

У розмові з захисницею «Азовсталі» Валерією Карпиленко (Суботіною) в ефірі Хоренко розповів про особливості роботи ССО, успішні операції військових.

«Особливість ССО – не говорити, особливість ССО – діяти. Діяти завжди важко, говорити легше. Мені подобаються важкі задачі, і ми їх вдало виконуємо. Деяку інформацію ви можете побачити на офіційному сайті ССО. Все робимо заради перемоги,» — зазначив він.

Також він додав, що не є публічною особою.

«Я не публічна особа. Я звик працювати, і щоб по тобі судили за справами, а не за розмовами. В кабінеті я керівник, на полі бою– такий самий воїн, такий самий оператор, як і основна частина. На полі бою у нас немає ні звань, ні рангів, ні посад – там всі рівні,» — заявив Хоренко.

Він також додав, що його мета – працювати з найкращими.

«У ті часи, це було доволі давно, чому я переходив з ССО в ГУР, потім у зворотному напрямку. Сталося так, що на той час у нас не було повноцінних військових дій на нашій території і підрозділи управління розвідки виконували завдання не тільки на території нашої країни, вони виконували ці завдання й на інших континентах,» — додав він.