За мера Одеси Геннадія Труханова 23 листопада було внесено повну суму застави в розмірі 30 млн гривень у справі за звинуваченнями НАБУ та САП про незаконне заволодіння землею територіальної громади Одеси.

Стало відомо, що таку суму віддав за одеського очільника народний депутат і один з найбагатших бізесменів України Вадим Новинський. Мовляв, у них з Трухановим “давня історія дружби”. 

У коментарі Українській правді Новинський пояснив, що вони з мером Одеси “разом були ще у Раді 7 скликання”.

“Це я вніс заставу. Коли в суді було озвучено рішення про запобіжний захід, я зателефонував і запропонував Геннадію Леонідовичу свої послуги. Він не відмовився. З Трухановим у нас давня історія дружби, ми разом були ще у Раді 7 скликання. Тому у мене мотивація тільки дружня”, — пояснив Новинський.

Нагадаємо, 6 жовтня Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову та ще 15-м особам, зокрема, і чиновникам одеської міської ради. Їх підозрюють у махінаціях із землею на майже 700 мільйонів гривень. У суді для Труханова прокурори просили запобіжний захід або у вигляді арешту на 60 діб, або заставу у понад 120 мільйонів гривень. Проте 8 жовтня після 10 годин розгляду справи покарання так і не обрали.