Авдіївка настільки потужний і захищений укріпрайон, що якихось серйозних успіхів там в окупантів чекати не доводиться, вважає Руслан Левієв.

Авдіївка, яку зараз штурмує російська армія, набагато важча за Бахмут. Чекати на цій ділянці особливих успіхів росіян не варто. Таку думку висловив російський військовий аналітик Руслан Левієв.

Він нагадав, що битва за Авдіївку триває вже 9 років. І за цей проміжок часу українські війська перетворили місто на один із найпотужніших укріпрайонів. Росіянам буде дуже важко, враховуючи той факт, що професійний кістяк армії РФ вже знищений у боях.

«Авдіївку намагаються захопити вже 9 років, там повно укріплених позицій, мінних полів… Плюс у Авдіївки є своя умовна «Азовсталь» — це комбінат Авдіївський коксохім. Це дуже великий об’єкт, який має свої підземні споруди, в які російські війська, найімовірніше , упруться … Вони дуже довго намагатимуться взяти його під свій контроль, і швидше за все нічого виходити не буде », — розповів Левієв. Він нагадав, що нічого подібного в Бахмуті не було.

«Це ще одна принципова відмінність, яка заважатиме російським силам захопити Авдіївку. Поки що я не бачу величезної небезпеки, що об’єкт буде захоплений. Швидше за все, це битва тривалого проміжку часу», — розповів військовий експерт.

Зазначимо, що активний російський наступ на Авдіївському напрямку триває вже близько місяця. Росіяни зазнають колосальних втрат у живій силі та техніці, намагаючись взяти укріпрайон в оточення. При цьому якогось значного просування окупантів там не фіксується. Експерти вважають, що наступ на Авдіївку – це не рішення військових, оскільки воно лише шкодить російській армії.

Ймовірно, це був наказ із Кремля, який терміново потребував перемоги на фронті, щоб порадувати виборців перед президентськими виборами.

Сержант ЗСУ Єгор Фірсов зазначив, чому важливо втримати Авдіївку.

«Мені здається, що відповідь очевидна. Але це питання мені часто ставлять іноземні журналісти та урядовці, з відсиланням – «а от наші американські експерти кажуть…». Річ у тому, що на війні воюють не техніка, не дрони, і навіть не люди. Воює людська енергія! Складається вона з мотивації, місії, знань, успіхів, братерства, патріотизму. Може бути достатньо зброї та снарядів, є дрони, арта, але якщо люди втомлені, виснажені, не мають мотивації – то і підрозділ приречений на поразку,» — зазначив він.

Додавши, що буває і зворотна ситуація.

«Пам‘ятаєте, як ми на початку війни поступались ворогу у всьому, але завдяки шаленій енергії народу змогли вистояти. Зрештою, ця енергія і запалила весь світ на нашу підтримку. Коли ми вражаємо «Солнцепек», я намагаюсь скинути відео нашого успіху у чати усіх підрозділів. Хпопці радіють. Так само як радіємо ми, коли дізнаємось про успіхи інших. Так от, у ворога схожа ситуація. Тільки їхня енергія побудована на страху та пропаганді,» — відзначив він.

За словами сержанта будь-який взятий росіянами населений пункт – це підживлення ворога енергією і додаткове пальне для пропаганди.

«Для ворога це значить, що тисячі полеглих в авдіївських краях, та сотні одиниць їхньої знищеної техніки – все це було не дарма: «…мы за ценой не пастаим». Ворожі успіхи означають, що енергії в пропагандистських антенах, щоб робити посилений сигнал своєму стаду, буде достатньо ще десь на пів року. А це – мотивація… Дивно, що закордонні специ, з їхнім досвідом та освітою, цього не розуміють. В той час, коли це розуміє будь-хто на передовій,» — відзначив воїн.

Він додав, що Авдіївку тримати дуже важко. Але її тримають.

«І для нас це боротьба не за гектари та кілометри руїн. Не політичні розміни. Для нас конче важливо – захистити своє. Щоб отримати енергію від того, що справедливість є, і підживити надію, що правда зрештою переможе,» — додав він.