Від початку повномасштабної війни Росії проти нашої країни допомога США Україні у сфері безпеки, економіки, гуманітарної та соціальної підтримки сягнула близько 50 млрд доларів. Тож нещодавно стало відомо, що у рамках прямої бюджетної допомоги США надали Україні 1,25 млрд. доларів. Загальний її обсяг складає 9,9 млрд. доларів, які мають надійти Україні протягом 2023-го року.

Про це повідомляє “Голос Америки” із посиланням на міністерку фінансів США Дженет Єллен, яка 27 лютого відвідала Київ.

“Ця економічна допомога посилить тил, що зміцнить спротив українців. Ці гроші допоможуть зберегти роботу цивільним службовцям. Успіхи української армії у першу чергу – результат хоробрості та сили українських солдатів, але тривалі військові зусилля неможливі без ефективного урядування”, – заявила Єллен.

Така фінансова підтримка має допомогти функціонуванню ключових державних служб, які забезпечують економічну та соціальну стабільність України. Зокрема, це стосується забезпечення критичних потреб населення, включаючи витрати на охорону здоров’я, освіту, служби екстреної допомоги, підтримку уряду. Кошти виплачуватимуть через програму Світового банку PEACE.

Раніше ми повідомляли про перемовини Вашингтона з Берліном та Варшавою щодо проведення спільних військових навчань у Польщі. Союзники розглядають таку відповідь на загрозу східному кордону НАТО з боку Росії.

Хочемо додати: Фінляндія готується надати Україні новий пакет військової допомоги. Наразі триває інтенсивна дискусія щодо передавання танків для ЗСУ.

Про це повідомив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто на пресконференції 13 лютого.

“Уряд Фінляндії ще не ухвалив остаточного рішення щодо постачання Leopard, це питання активно обговорюватиметься фінською владою. Ми так чи інакше будемо частиною цієї ініціативи, тому ми постійно підтримуємо діалог із Німеччиною, Польщею та іншими країнами”, – заявив Хаавісто.

Саудівська Аравія виділить Україні 400 мільйонів доларів.

Про пакет допомоги було оголошено під час першого за весь час від встановлення дипломатичних відносин між країнами офіційного візиту очільника МЗС Саудівської Аравії.

Королівство Саудівська Аравія виділить Україні пакет допомоги вартістю 400 мільйонів доларів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив міністр закордонних справ Королівства Саудівська Аравія принц Файсал бін Фархан Аль-Сауда на брифінгу за результатами зустрічі з президентом Володимиром Зеленським сьогодні у Києві.

“Обговорили гуманітарні потреби українського народу, в тому числі надання двох пакетів гуманітарної допомоги загальною вартістю 400 млн доларів. Ми сподіваємося, що ця допомога досягне нужденних і допоможе в урегулюванні гуманітарних проблем. Я сподіваюся, що вона допоможе як внутрішнім переселенцям, так і тим, які виїхали за кордони України”, – сказав він.

Згодом голова ОПУ Андрій Єрмак уточнив, що йдеться про гуманітарну допомогу на 100 млн доларів та надання нафтопродуктів на 300 млн доларів. Під час візиту міністра було підписано два документи, які формалізували надання Україні цієї допомоги.

Принц Файсал бін Фархан Аль-Сауда наголосив, що Саудівська Аравія хотіла б зробити все можливе, “щоб зменшити гостроту бойових дій”.

“Також обговорили питання посередництва Саудівської Аравії у звільненні військовополонених… Також ми ознайомилися з тими думками, які були викладені в мирній ініціативі президента Володимира Зеленського, і сподіваємося, що вони будуть в основі майбутнього врегулювання. Ми будемо продовжувати співробітництво з нашими українськими друзями для того, щоб вирішити проблему війни, тому що вона впливає не лише на Україну, вона впливає на всіх, на весь світ. Ми й надалі будемо все робити для зміцнення двостороннього співробітництва”, – заявив міністр.

Керівник Офісу президента також зазначив, що Україна високо цінує відчутну допомогу в гуманітарній сфері.