Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні 2,5 млрд євро макрофінансової допомоги.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Європейська комісія виділяє додаткові 2,5 млрд євро для України. Ми плануємо 18 мільярдів євро на 2023 рік, з регулярним виділенням фінансування. Для термінової відбудови, яка призведе до швидкого та успішного відновлення країни. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – написала фон дер Ляєн. 

Як очікується, ще 500 млн євро Україна має отримати в грудні.

Крім того, Україна розраховує отримати 3 млрд євро з цьогорічного пакета макрофінансової допомоги ЄС у 9 млрд євро на початку наступного року, ці кошти будуть включені у пакет на 18 млрд євро на 2023 рік.

Нагадаємо, що Європейський Союз і Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголосили про додаткове виділення коштів у розмірі 35 млн євро на реалізацію програми із підвищення стійкості та відновлення України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ПРООН.

“Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Європейський Союз сьогодні оголосили про додаткове виділення коштів у розмірі 35 мільйонів євро (34,4 мільйона дол. США) на реалізацію Програми ПРООН із підвищення стійкості та відновлення України”, – йдеться в ньому.

Зазначається, що головна мета програми – підтримати Україну, яка протистоїть повномасштабному вторгненню Росії, підтримуючи зусилля з раннього відновлення та відбудови, наскільки це дозволяють умови, і сприяючи швидкому поверненню до процесів розвитку для підтримки досягнення цілей сталого розвитку.

Голова Представництва ЄС в Україні посол Матті Маасікас сказав, що цей новий внесок відповідає ключовим пріоритетам Програми ЄС з екстреної підтримки України і водночас сприятиме практичному втіленню низки реформ, які є передумовою вступу до ЄС, зокрема зміцнення верховенства права і підтримка структурних економічних реформ.