На початку свого повномасштабного вторгнення росіяни планували захопити Київ за 3 дні. Вони думали, що зможуть висадити свій десант біля “Олімпійського”

Про це в ефірі національного телемарафону розповіли міністр оборони Олексій Резніков, голова Головного управління розвідки Кирило Буданов та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. 
 
Буданов розповів, що росіяни планували зробити висадку повітряно-десантних військ і стрімко захопити Київ. 

Це був взагалі єдиний план – не пізніше третьої доби підняти прапор над адміністрацією президента зі зміною керівництва… Оскільки, на їхню думку, керівництво держави мало кудись втекти. Якщо ні – вони б його знищили. І не пізніше ніж на 10 добу погасити точкові, як вони вважали, прояви опору, якщо вони будуть, 
– зауважив голова ГУР. 

Він додав, що у випадку, якби росіянам дійсно вдалося б висадити десант у Києві, то вони захопили б столицю. 

Своєю чергою, Резніков розповів, що основною точкою висадки десанту окупанти розглядали Печерські пагорби неподалік від НСК “Олімпійський”. 

“Розуміли, що буде спроба захоплення Печерських пагорбів в районі НСК “Олімпійський”, там дуже зручно висадку з вертольотів робити. А вже звідси – спроба накопичення сил і захоплення урядового кварталу, де є Офіс Президента, уряд, парламент і так далі”, – пояснив міністр оборони. 

За словами Залужного, Росія – це країна, де воєнна наука перебуває на досить високому рівні. 

“Відповідно, підходячи до такого питання, як здійснення повномасштабної агресії проти України, підготовка до неї та планування цих заходів здійснювалися комплексно, які стосуються всіх сфер діяльності збройних сил Російської Федерації. Повірте мені, я в цьому впевнений. Планувалася ця операція досить і досить детально”, – зазначив Головнокомандувач. 

У перші дні вторгнення російські диверсійні групи вже були на Печерську. Тому було розуміння, що вони можуть увірватися до Офісу Президента. 
 
Проте міць українського духу, чіткі дії Збройних сил та вищого командування держави тоді зробили свою роботу і за рік повномасштабної війни ворогу не вдалося досягти поставлених задач, хоч бойові дії на сході та півдні країни все ще тривають. 
 
Зокрема як повідомляють у Генштабі, основні зусилля ворог і далі зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Минулої доби наші оборонці відбили близько 70 атак противника на зазначених напрямках.  

Російські окупанти завдали 27 авіаційних ударів та здійснили 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Вчергове постраждали міста, села та мирні люди. Рівень загрози ракетних ударів ворога залишається високим по всій території України. 

На тимчасово захопленій території Херсонської області російські загарбники обшукують будинки та вилучають човни та інші плавзасоби. Раніше такі дії вчинялися перед відходом з правобережної частини Херсонської області та для проведення диверсійних дій. 

Знищивши понад 80% житлового фонду Маріуполя Донецької області, ворог пропонує жертвам цих бомбардувань отримати житло в новобудовах на околицях зруйнованого міста. Втім, розраховуючи на те, що разом із житлом були знищені документи, які підтверджують право власності, окупанти цинічно висувають обов’язкову умову їх наявності для отримання нового житла. 

В Чеченській республіці російської федерації продовжується примусова мобілізація. Для попередження можливого дезертирства мобілізованих з фронту або саботажу, 23 лютого цього року на Бахмутський напрямок було додатково відряджено до 200 поліцейських з полку спеціального призначення “ахмат”. 

Протягом доби підрозділи Сил оборони знищили 1 ударний гелікоптер Мі-24 та 4 ворожих БПлА (1 типу «Орлан-10», 1 – «Зала» та 2 – «Ланцет-3»). Українська авіація завдала 20 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також 2 удари – по зенітно-ракетних комплексах на вогневій позиції. Наші артилеристи і ракетники уразили пункт управління, 2 райони зосередження живої сили противника та 3 склади боєприпасів.