Росіяни не можуть досягти успіху у Бахмуті, натомість зазнають шалених втрат. Однак вони не відмовляються від спроб застосовувати інші підходи. 
 

Так, окупанти намагаються застосувати такі тактичні прийоми, як контрнаступ. Про це одному з українських ЗМІ сказав командир підрозділу аеророзвідки “TERRA” Микола Волохов. 
 
Раніше окупанти наступали і, якщо просувалися, закріплювалися, розгортали плацдарм для нового наступу і продовжували тиснути. Зараз вони почали грати по-іншому. Росіяни втратили територію, яку раніше захопили, і намагаються перейти до контрнаступальних дій задля відновлення свого положення. 

Підтягують резерви, танки, намагаються підтягнути піхоту якомога ближче до наших позицій. Поки що у них не вдається, 
– констатував військовослужбовець. 

Волохов запевняє, що не варто недооцінювати ворога і думати, що він слабкий. Краще вважати, що він сильний, і помилитися, ніж навпаки. Але, на думку бійця, росіяни були не готові. Ті втрати, яких їм завдають наші ЗСУ – і в піхоті, і в техніці, і в авіації, і в засобах РЕБ – є колосальними. 

І під час наших наступальних дій були не готові, і після наших наступальних дій я не відчув від них якоїсь реакції, яку можна було б назвати достойною, 
– стверджує командир підрозділу аеророзвідки “TERRA”. 

Як зауважує боєць, своєчасного висунення резервів для забезпечення оборони не спостерігалося. І після того, як їхні позиції були втрачені, своєчасного накопичення нових сил для контратаки та артилерійської відповіді на дії українських військ також не відбулося. 

“У мене складається таке враження, що в них або вже все посипалося, або посиплеться найближчим часом”, – вважає Волохов. 

Очільник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин визнає, що втрати у живій силі катастрофічні. Це правда, проте росіяни постійно втрачали велику кількість бійців. 

Для їхньої тактики ведення війни – це взагалі нормально. Кидатися м’ясом, не жаліти особовий склад, з розрахунком на те, що у них його дуже багато, тому у будь-якому випадку має вистачити, 
– говорить Волохов. 

Щодо слів Пригожина про снарядний голод, зазначає командир, це пов’язано з тим, що росіяни взяли надто високу планку, але нічого не виходить, тому вони намагаються свої неуспіхи “спихнути” на когось. 

“Це буцімто не “Вагнер”, а регулярні війська, російська влада, чиновники, бюрократія, корупція заважають їм дотримати своїх слів, що вони нікуди не підуть, а візьмуть Бахмут”, – пояснив Волохов. 

Водночас захисник акцентував, що з проблемою нестачі боєприпасів на війні стикаються усі сторони. Про це говорять і артилеристи, і піхота. 

“У нас їх було недостатньо, у нього (Пригожина – ред) їх було недостатньо, їх зажди буде недостатньо. При цьому ми відвоювали 2 кілометри, а вони – здали. Різниця лише у цьому”, – підсумував командир підрозділу аеророзвідки “TERRA” Микола Волохов. 

 
Зокрема, як стало відомо раніше, інформація про спроби Пригожина роздобути озброєння в інших країнах виплила з документів Пентагону, які злили в мережу. 

Згідно із секретними даними, ще на початку 2023 року Пригожин запитував зброю та боєприпаси у Китаю. Як писало видання Financial Times, прямий запит свідчив про те, що у засновника «Вагнера» була певна впевненість у тому, що Пекін озброюватиме РФ. 

Втім, Китай жодної зброї не відправив і навіть не вийшов на контакт із Пригожиним. 

Такою самою невдалою виявилася спроба купити зброю в однієї з країн НАТО – Туреччини. За даними американської розвідки, представники ПВК контактували з турецькою стороною щодо постачання безпілотників, гаубиць, систем радіоелектронної боротьби та контрбатарейних систем. 

Також вагнерівці намагалися закупити у Туреччини зброю через посередників – президента Малі, який купив би зброю для «Вагнера» нібито для операцій у його країні.