Російські окупанти з вересня проводять штурм у напрямку до Бахмута, але взяти місто не можуть.

 

 

Такими темпами армія РФ на кордони Донецької області зможе вийти тільки через півтора-два роки.  
 
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів колишній командир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий. 

За його словами, окупаційна армія спочатку намагалася штурмувати Бахмут у “лоб” і тільки в грудні, зрозумівши, що це нереально, перемикнулася на Соледар, як на більш досяжну мету. 

“За півтора місяця боїв цю мету вони таки взяли. А ось зараз у ролі наступного Соледара, тобто умовно досяжної мети, виступає Вугледар, за якою йдуть жорстокі бої. Це вкладається в те, що найближчою політичною метою є вихід на адміністративні кордони Донецької області. Але чи досяжна військовим шляхом політична мета? Я б сказав, що в ті терміни, які озвучені, тобто до кінця березня, однозначно ні”, — вважає Дикий. 

Він зазначив, що Бахмут забезпечується двома трасами, після взяття армією РФ Соледара, одна з доріг опинилася під загрозою. 

“Якщо вони прорвуться через Кліщіївку до другої траси, нам буде більше сенсу відійти від Бахмута, аніж триматися за нього без нормального постачання гарнізонів”, — пояснив екскомвзводу. 

Дикий звернув увагу, що навіть за найгіршого сценарію — взяття російськими окупантами Бахмута і подальшого виходу українських військових із Сіверська — армія РФ не вийде на адмінмежі Донецької області, а підійде до великої агломерації Слов’янськ — Краматорськ — Костянтинівка. 

“Якщо врахувати, що Бахмут вони беруть із вересня, тобто вже шостий місяць минув і поки що не взяли, то такими темпами й такими силами агломерацію Слов’янськ — Краматорськ — Костянтинівка їм доведеться брати наступних півтора-два роки. Тобто про вихід до кордону Донбасу наприкінці березня ні з якого боку не йдеться”, — заявив він. 
 
Якщо ж говорити про ймовірний весняний наступ окупаційних військ, основними районами бойових дій у лютому та березні цього року будуть Донеччина і Луганщина. Водночас військовий аналітик Олексій Гетьман зауважив, що Херсонщина і Запоріжжя поки що не є ключовими точками докладання зусиль окупантів. Хоча у травні росіяни можуть спробувати активніше наступати і у тут. Про це пише “Українське радіо”. Експерт при цьому сподівається, що їм це не вдасться”. 

“Інформація про визначальну весну та початок літа начебто подвійна: з одного боку кажуть, що активні бойові дії будуть у лютому, а з іншого – активні бойові дії будуть наприкінці весни й на початку літа. Тут справа в тому, що Путін дав черговий наказ своїм Збройним силам до 1 березня “звільнити” всю Донецьку та Луганську область. Тому можна очікувати, що активні бойові дії триватимуть просто зараз, у січні та лютому. А з іншого боку, всі мобілізаційні ресурси, які вони залучають, – техніку та людей – стануть відносно готові до серйозних дій наприкінці весни. Відтак можливі активні дії як просто зараз, так і тоді”, – пояснив Олексій Гетьман.

Він зауважив: на сьогоднішній день у Росії мобілізовано близько 315 тисяч осіб, проте мобілізаційного ліміту РФ не має і до травня до війська можуть там залучити пів мільйона–мільйон росіян.

“Головним полем бою будуть Донеччина та Луганщина, адже на сьогодні росіяни планують захопити саме ці території. Про Херсонську та Запорізьку поки що мова не йде, скоріш за все, це буде їхній наступний план на травень. Сподіваємося, що їм це не вдасться. А просто сьогодні під Бахмутом тривають активні бойові дії: росіяни намагаються оточити місто з півдня та півночі”, – сказав аналітик.