Прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі в ході телефонної розмови з російським президентом Володимиром Путіним намагався переконати його припинити війну та поговорити з президентом України Володимиром Зеленським, але Путін не захотів.

“У телефонній розмові, я пояснив йому, що телефоную поговорити про мир. Я запитав його “Коли ви плануєте побачитись із Зеленським? Лише ви вдвох можете це зупинити”. Він відповів “Поки ще не час”. Я запропонував “Оголосіть про припинення вогню”. Він знову за своє “Ні, поки ще не час”, – розповів прем’єр у інтерв’ю.

Потім, за словами Маріо Драґі, Володимир Путін почав розповідати про платежі за газ у рублях. Після цього представники двох країн попрощались, домовившись за кілька днів знову провести розмову.

«Я починаю розуміти, що мають рацію ті, хто каже, що ми просто марнуємо час за розмовами з ними (російським керівництвом – ред.)”», – заявив прем’єр Італії.

Водночас Драґі не критикує Макрона за його спроби продовжувати розмови з Путіним, адже він як президент країни, що наразі головує в Європейському Союзі, повинен зберігати шляхи для дипломатичного врегулювання.

Італійський прем’єр додав, що він відчував наближення вторгнення Росії в Україну, хоча сподівався, що цього не станеться. Перед початком російського вторгнення, він ніби запевнив Путіна, що Захід буде жорстко реагувати, і російський президент справляв враження, що він усвідомлює, на що він може наразити свою країну та військо.

Драґі переконаний, що уряди країн Заходу й надалі будуть допомагати Україні наданням зброї, фінансовою та гуманітарною допомогою, і лише посилюватимуть економічний тиск на Росію. Він запевнив, що італійський уряд зараз посилено працює над відмовою від російських енергоносіїв, і не хоче, аби енергетична безпека Італії залежала від політичного порядку денного.