«А Баба-Яга проти – прем’єр-міністр Денис Шмигаль, судячи з усього, не поділяє думку багатьох нардепів про необхідність відставки міністра оборони Андрія Тарана», – про це пише телеграм-канал «Клименко Тайм».

На його захист він виступив сьогодні, відповідаючи на питання депутатів у Раді:

«Що стосується міністра оборони – він на своєму місці. Абсолютно професійна людина, професійний військовий, який користується повагою армії і пройшов відповідний шлях до цієї позиції».

Про те, що Таран першим з міністрів залишить свою посаду, натякають вже давно. Навіть в «Слугу народу». Та ж Ірина Верещук мало не прямо говорить, що готова покерувати Міноборони.

І тут несподіване заступництво з боку Шмигаль. Втім, в даному випадку воно навіть формальної ролі не грає. Міністр оборони – це квота президента. А у Шмигаля самого стоїть питання як би залишитися в кріслі, адже на тлі розгорнулася боротьба потенційних претендентів.

Про те, що на жовтень планується відставка всього Кабінету мініністрів України разом з прем’єрміністром Денисом Шмигалем розповів народний депутат від “Слуги народу” Олег Дунда.

Він також зазначив, що деякі міністри можуть зберегти свої посади.

“Я думаю, що у нас буде десь на початку жовтня новий Кабмін. Деякі міністри залишаться, але більша частина — будуть вже нові міністри відповідно до нових завдань і нових цілей”, — сказав Дунда.

За його словами, прем’єра також замінять.

“Шмигаль у нас займався питання розвитку економіки України під час коронакризи, це було надголовне завдання. На сьогодні у нас є вже трошки інше завдання, це — вихід з коронакризи. Там вже інші інструменти, інші бачення. По-друге — це питання безпеки, яке стало на порядку денному найважливішим”, — пояснив нардеп.

Дунда назвав свої слова “враженням від ходу подій, що існує”.

Щоправда, голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія спростував інформацію про те, що в жовтні може відбутися відставка Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра, а також повна заміна складу Кабінету Міністрів України.

“Щодо прем’єра, точно – це фейк. Повної заміни не буде”, – сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту в середу.

Нагадаємо, ще з початку серпня повідомляється, що кілька міністрів уряду Дениса Шмигаля можуть піти у відставку в новому політичному сезоні. А днями голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що у парламенту є претензії до деяких міністрів, тож їх можуть замінити восени.

Зокрема, у найближчі місяці Рада може звільнити з посад міністра оборони Андрія Тарана, міністра соціальної політики Марину Лазебну та віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

Претендентами на місце Тарана називають депутатку СН Ірину Верещук, гендиректора “Укроборонпром” Юрія Гусєва та віцепрем’єра Олексія Рєзнікова.

У Тарана був відкритий конфлікт із колишнім главою Генштабу Русланом Хомчаком. Ще навесні на Банковій обговорювали як варіант виходу з кризи одночасну відставку глави Генштабу і міністра оборони.